TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мозковий штурм щодо конфліктів та миру

Вправа націлена на формування в учнів/учениць розуміння конфліктів та можливості вирішення їх шляхом переговорів та компромісу, а не насильства.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Сторінками Євробачення
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Формувати навички розуміння та вирішення конфліктів.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння вирішувати конфлікти
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може розказати про пісеннийго конкурс Євробачення;

- може сформулювати та висловити своє ставлення до виконавців/-иць конкурсу.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Продемонструйте відеоролик. Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=Pr0b-85qJIk&feature=youtu.be

2. У скриньку складіть аркуші паперу із зображеннями, кожного з яких має бути в скриньці по два, наприклад: дві однакових квіточки, два однакових кола, сонечки, метелики, смайлики тощо, за кількістю пар учнів/учениць - для того, щоб вони, витягнувши наосліп папірець, знайшли свою пару. Сформуйте пари.

3. Кожній парі роздайте аркуші А-4 та попросіть зігнути навпіл.

4. Поясніть завдання для мозкового штурму (робота в парах):

4.1. Слово «КОНФЛІКТ» треба написати на одній половині аркуша, а під ним необхідно записати максимальну кількість виразів та слів, пов’язаних  із конфліктом.

4.2. Коли в учнів/учениць закінчаться ідеї, вони мають на другій половині аркуша написати слово «МИР». Поясніть, що процедура із записом слів-асоціацій повторюється.

5. Спонукайте клас обговорити результати роботи, поєднуючи його з темою уроку:

5.1. Запропонуйте кожній парі вголос прочитати спочатку те, що вони записали про мир, а потім те, що записали про конфлікти.

5.2. Зверніть увагу на спільне.

5.3.Спираючись на відео, запропонуйте обговорити конфліктні ситуації, в які потрапили учасники Євробачення.

6. Підвести учнів/учениць до думки про те, що конфлікти є частиною щоденного життя. Їх не потрібно розглядати як негативні події. Адже життя - це постійний процес виникнення проблеми та їх наступного вирішення, тому виникнення конфліктів є об'єктивним і неминучим явищем. Якщо у стосунках між людьми проблем не виникає, тоді наявним є факт "застою", відсутності розвитку.  Конфлікти, певною мірою, породжують відповідальність і небайдужість, стимулюють оновлення і поліпшення стосунків між людьми. Наголосіть, що пошук вирішення компромісу та протиріч - це навичка, якої можна набути. 

7. Проведіть дебрифінг:

  • Як вам працювлось у прах? Чи було порозуміння?
  • Чому ви навчались під час цієї вправи? 
  • Як ці знання допоможуть вам у ваших ситуваціях конфлікту?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють своє ставлення до вирішення конфліктів, праутикують навички відстоювати свою громадянську позицію та пояснювати її.

Використані джерела:

Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства  та освіти з прав людини  «Навчаємо демократії», глава 8 «Вирішення конфліктів» (вправа 8.4. «Мозковий штурм щодо конфліктів та миру», с.77-82).

Коментарі:

Вправа виконується на уроці в 7 класі при вивченні теми "Сторінками Євробачення".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда