TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мрії

Вправа допоможе чітко окреслити свої мрії та визначити практичні кроки, над втіленням яких учні та учениці можуть працювати.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Опорний заклад «Деснянський навчально-виховний комплекс «гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» Деснянської селищної ради Чернігівської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Жуль Верн «Діти капітана Гранта»
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Практикувати уміння і навички учнівства сприймати, аналізувати й інтерпретувати літературний твір у культурному контексті, в аспекті актуальних питань становлення особистості.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- усвідомлює роль знань у досягненні життєвої мети;

- обстоює демократичні цінності;

- оцінює ініціативність та підприємливість під час ухвалення життєво важливих рішень;

- розкриває основні теми й проблеми роману Ж. Верна.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте дітей у групи по 5 осіб, запропонувавши їм обрати кольорові стікери (5 стікерів одного кольору на кожного/ну учня/ученицю).
  2. Попросіть учнів та учениць пригадати, які мрії були у героїв роману «Діти капітана Гранта». Про що мріяли Гаррі Грант, Мері Грант, Роберт Грант, Едвард Гленерван, Гелена Гленерван? Про що мріяв сам Жюль Верн? (Мрія - це певне почуття, бажання чогось конкретного, заради чого людина готова почати діяти з метою її досягнення).
  1. Попросіть дітей індивідуально записати свої мрії у 5 сферах (родина, навчання, участь у житті громади, хобі, інше) на кольорових стікерах, які обрали на початку.
  2. Поясніть, що діти мають поділитися своїми мріями у групі з іншими, розповісти, як вони з’явилися, що саме підштовхнуло до цієї мрії.
  3. Роздайте кожній групі аркуш паперу для фліпчарту, на якому прописані 5 сфер:
  • родина;
  • навчання;
  • участь у житті громади;
  • хобі;
  • інше.
  1. Попросіть учнів та учениць наклеїти на цей аркуш мрії, які співпали. При цьому важливо, щоб робота виконувалася колективно.
  2. Попросіть групи записати на цьому ж аркуші паперу три конкретні речі, які вони можуть зробити разом, щоб наблизитися до втілення своїх мрій.
  3. Організуйте презентацію напрацювань кожної групи, запросивши представника/-ицю від кожної групи.
  4. Проведіть дебрифінг:
  • Які емоції ви відчували, коли записували свої мрії?
  • Що спільного/відмінного в мріях героїв/героїнь роману і вашими?
  • Чому мрії людей схожі між собою?
  • Як ця вправа змінила ваше уявлення щодо наближення до втілення своїх мрій?
  • Щоб вам необхідно змінити/покращити в собі для досягнення мрій?
  • За яких умов у людей більше шансів у досягненні своєї мети?
  • Як ми можемо підтримувати одне одного в реальному житті, щоб долати бар’єри та втілювати наші мрії?
  • Який висновок ви зробили для себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці отримають знання і навички, які дозволять їм критично мислити щодо реалізації своєї життєвої мети. У дітей з'явиться розуміння, що люди, які вірять в успіх своєї справи, долають усі труднощі.

Використані джерела:

«Всі різні – всі рівні», с.74-75

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Кольорові стікери, ватман на кожну групу, аркуш паперу на групу, кольорові маркери. Аркуш паперу з 5 сферами для написання мрій.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда