TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Музичні стільці. Нові шкільні правила

Учні/учениці усвідомлюють емоційний характер суперечливих питань, здатні визначити типи емоцій, які можуть виникнути під час обговорення суперечливих питань, розуміють вплив таких питань на клімат у класі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Шкільне життя. Правила поведінки
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Дослідити емоційний аспект суперечливих питань та його вплив на клімат у класі.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння вирішувати конфлікти
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • висловлює свої думки щодо можливого вирішення питання, наводячи короткі аргументи та пояснення;
  • ввічливо висловлює власні переконання, думки, згоду й незгоду;
  • дає поради щодо простих питань зі сфери своєї компетентності.
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вигадайте декілька суперечливих тверджень, приблизно 5 або 6, які можуть бути цікавими та емоційними для конкретної групи.

  1. У класі поставте по два стільці один навпроти одного, по одному для кожної дитини.
  2. Повідомте учнів/учениць, що зараз вони почують музичний трек. Коли починається відтворення музики, вони повинні почати ходити по кімнаті або танцювати, якщо матимуть таке бажання. Коли ви зупините музику, вони повинні швидко сісти на найближчий стілець – таким чином кожен/-а опиняється у парі з іншою людиною. У цей момент ви прочитаєте твердження. У кожній парі особа, яка сіла останньою, має 30 секунд на те, щоб розповісти партнеру/-ці про власні погляди на це питання. Протягом цього часу партнер/-ка має сидіти мовчки і жодним чином не показувати, погоджується він/вона з цим чи ні. Далі приходить черга іншого/-ї партнера/-ки протягом 30 секунд виражати власні погляди стосовно твердження.
  3. Увімкніть музику, після вимкнення прочитайте одне із завчасно підготовлених тверджень. Дайте хвилину на обговорення.
  4. Повторіть цей метод стільки разів, скільки у вас є тверджень або часу.
  5. Для підсумкового обговорення поставте стільці колом. Проведіть обговорення почуттів, які виникли в учасників/учасниць під час вправи, і що нового вони можуть дізнатися від вирішення суперечливих питань у класі. Якою є їхня думка щодо створення класних або шкільних правил для керування обговоренням?
  • What did you feel discussing «School rules»? (Що ти відчував при обговоренні «Шкільних правил»?)
  • What do you think the best school rules are? (Які шкільні правила є найкращими?)
  • What is your attitude to people who break school rules? (Яке твоє ставлення до людей, які порушують правила?)

Приклади тверджень для обговорення

  • Students must wear school uniforms. (Учні/учениці повинні одягати шкільну форму)
  • Students can use mobile phones at the lessons. (Учні/учениці можуть користуватись телефонами на уроках)
  • Students must not be late to school. (Учні/учениці не повинні запізнюватися до школи)
  • Students can prompt each other at the lesson. (Учні/учениці можуть підказувати одне одному під час уроку)
  • Students whose work is not of a satisfactory standard will not be allowed to go home until their work is (Учні/учениці, чиї роботи незадовільні, залишаються у школі до тих пір, поки не покращать результати)
  • Anyone who criticises these rules will be punished. (Кожен/-а, хто не згоден/-а з цими правилами, буде покараний/-а).
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці приходять до висновку, що суперечливі питання постійно виникають у процесі шкільного життя, вони впливають на емоційний стан колективу, і щоб цей стан залишався позитивним, потрібно вчитися вирішувати конфлікти і суперечливі питання мирним шляхом.

Використані джерела:

Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (вправа «Музичні стільці», с. 36).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Пристрій для відтворення музики, наприклад, CD-плеєр, ноутбук і колонки; вільний класний простір з розставленими по колу стільцями відповідно до кількості учнів/учениць.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда