TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

“На позитиві”

Життя може бути складним, але саме завдяки позитивному мисленню і підходу учні/учениці можуть рухатися вперед і досягати своїх цілей.  Під час вправи учні/учениці в ігровій формі розвивають уміння аналізувати, критично мислити, вчаться працювати в команді,  чути та аналізувати відповіді інших, нести відповідальність за свою частку в командній роботі.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Олександрівський ліцей імені Т.Г. Шевченка
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Елеонор Портер (1868–1920). «Поліанна».
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Покращити і підкріпити навички ефективного реагування на різні непередбачувані життєві ситуації.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в тексті (зокрема художньому тексті, медіатексті), і власним життєвим досвідом [6 МОВ 2.3.1-2]; 
  • висловлює власні почуття, враження та ставлення щодо зображених у тексті (зокрема художньому тексті, медіатексті) людей, подій, ситуацій [6 МОВ 2.3.2];
  • демонструє впевненість у своїй здатності долати життєві труднощі; 
  • висловлює впевненість, що знає, як подолати непередбачувані ситуації завдяки винахідливості.
Критерії успіху для учнів / учениць: Я розумію, що будь-які життєві труднощі можна здолати. Я висловлюю готовність в непередбачуваній ситуації зробити акцент на перевагах і впевнено долати складні обставини. Я можу навести 2-3 ситуації з тексту, у яких проявляється вміння головної героїні долати труднощі. Я можу провести паралелі між ситуаціями з роздаткового матеріалу і епізодами художнього твору.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

І етап. У загальному колі   (5 хв)

  1. Учні сідають у коло та отримують по одному аркушу, на якому записано непередбачену життєву ситуацію або ситуацію (Додаток 1), яка сталася із героїнею твору.
  2. Отримують завдання: знайти хоча б 1 позитивний момент до ситуації, що склалася та записують його внизу аркуша.
  3. Потім загортають низ аркуша догори, сховавши те, що щойно написали, та передають його (за годинниковою стрілкою) наступній людині.
  4. Повторюють кроки передачі, аж доки аркуші не обійдуть усе коло, і всі не запишуть по 1 позитивному моменту до кожної ситуації.

II етап. Робота в парах (10 хв)

  1. Об'єднання в  пари (Додаток 2).
  2. Учні розгортають аркуші, обговоріть між собою ці позитивні сторони та досліджують їхні переваги.  Виділяють із переліку запропонованих ситуацій ті, які трапилися з героями твору.
  3. Роблять висновки (не просто знайти позитив у складних чи неприємних ситуаціях, проте дуже важливо бачити в усьому позитив, це змінює погляди на життя, допомагає знаходити розв'язання проблем, дає змогу радіти життю).

ІІІ етап. Дебрифінг “Рефлексійний кубик” (Додаток 3) (5 хв)

  • Що ви відчували, коли брали участь у вправі? 
  • Чого ви навчилися під час цієї вправи?
  • Чи легко знайти позитив в кожній ситуації, обґрунтуйте? Що для цього потрібно?
  • Чи можете ви навести приклад схожих ситуацій, які відбулися у вашому житті і як ви до цього поставилися?
  • Як ви зможете використовувати отриманий досвід надалі? Щоб ви могли для себе взяти з цього досвіду?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють, що не просто знайти позитив у складних чи неприємних ситуаціях, проте дуже важливо бачити в усьому позитив, це змінює погляди на життя, допомагає знаходити розв'язання проблем, дає змогу радіти життю.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені по колу. Матеріали: папір А4 (кожному учаснику), рефлексійний кубик для дебрифінгу (1 штука), цитатний матеріал.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда