TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

На сходинках

Вправа сприяє усвідомленню учасниками/учасницями своєї значимості у суспільстві та відкриває шляхи підвищення рівня участі дітей у громаді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвiтня школа I-III ступенiв №30 Кiровоградської мiської ради мiста Кропивницького
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Ми - українці й українки
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати в учасників/учасниць навички співпраці, уміння організовувати і діяти разом з іншими, розвивати почуття відповідальності за свої дії.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • аргументує свій вибір;
  • пропонує, приймає, відхиляє пропозицію, використовуючи лексичні одиниці з тем «Я, моя родина, мої друзі», «Відпочинок і дозвілля», «Подорож», «Рідне місто/село», «Свята і традиції», «Шкільне життя»,  а також граматичні структури There is/There are + uncountable/countable nounsPresent Perfect , Past Continuous.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запитайте учасників/учасниць, що вони розуміють під терміном «участь молоді».
  2. Попросіть учасників/учасниць попрацювати індивідуально протягом 5 хвилин, намагаючись згадати приклади зі свого життя, а саме - щодо своїх обов’язків; заняття, як за власним бажанням так і заради чогось чи заради когось. Попросіть їх подумати про те, що вони роблять у різних аспектах свого життя: вдома, у школі, клубі (гурток/секція), у сім’ї і з друзями.
  3. Потім  об’єднайте учасників/учасниць у 4 групи (за кольором папірця, який вони дістануть з коробки) та попросити учнів/учениць поділитися їхніми прикладами у групі.  Під час обговорення прикладів попросіть учасників/учаниць придумати ідеї для перешкод (те, що заважає їм рухатися вгору по сходах) та ідеї для створення сприятливих факторів (речі, які допомагають їм рухатися вгору по сходах). Поясніть, шо вони повинні написати кожну ідею на окремому листочку.
  4. У той час, як групи обговорюватимуть, прикріпіть підготовлені надписи «ПЕРЕШКОДИ» і «СПРИЯТЛИВІ ЧИННИКИ» на стіні близько 2 метрів один від одного. Потім запросіть групи на пленарне засідання і попросіть їх прикріпити їхні листочки на стіні під надписами.
  5. Запропонуйте учасникам/учасницям переглянути обидва списки. Попросіть уточнити, якщо є неоднозначні твердження. 
  6. Прикріпіть надписи «КОНТРОЛЬ» і «БЕЗ КОНТРОЛЮ» на стіні під першими заголовками і попросіть учасників/учасниць розсортувати кожен список на дві підгрупи списків залежно від  тверджень про те, над чим вони мають (або можуть мати) контроль, або твердження, які залежать від зовнішніх чинників і знаходяться поза їх контролем.
  7. Запропонуйте всім переглянути положення папірців у чотирьох списках.
  8. Передіть до оцінювання та дебрифінгу:
  • Чому ви робите ці речі? Це потрібно вам чи комусь? / Why do you do these things? Is it necessary only for you or somebody else?
  • Чи робили б ви це, якби ваші дії приносили користь комусь, у першу чергу, а не вам? / Would you do this if your actions benefited someone in the first place and not you?
  • Які з перешкод для вас найскладніші? / Which of the obstacles are the most difficult for you?
  • Чи можна змінити обставини так, щоб ви мали над ними контроль? Як саме? / Is it possible to change the circumstances so that you have control over them? How exactly?
  • Чи легше було б подолати ці перешкоди, якщо діяти не наодинці, а разом з однодумцями/однодумицями? / Would it be easier to overcome these obstacles if we did not act alone, but together with like-minded people?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учасники/учасниці не залишаються осторонь, коли порушують права та гідність інших, дискутують про те, що можна зробити, аби змінити громаду на краще, беруть зобов’язання та несуть відповідальність, що притаманні активному громадянству, на місцевому, національному чи глобальному рівнях, докладають зусиль, щоб бути поінформованими про громадські справи, виявляють готовність взаємодіяти та працювати з іншими людьми, співпрацюють з іншими людьми заради спільних інтересів.

Учні/учениці розуміють, що роль молоді у суспільстві відіграє велике значення, адже молоді люди можуть впливати на події та брати активну участь у громаді.

Використані джерела:
  • Посібник з освіти дітей правам людини «Компасіто» (вправа «На сходинках», с. 205-208).
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда