TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Намалюй слово

Вправа стимулює до вивчення прав людини, застосування своїх знань на практиці, розвиває навички творчого сприйняття вивченого матеріалу, розвиває навички співпрацювати в групі/команді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ "Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ст. Верньодніпровської міської ради Дніпропетровської області"
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Створення векторних та растрових зображень
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати навички творчого спілкування та критичного мислення.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє змінювати розміщення об’єкта в багатошаровому зображенні, групувати всі елементи зображення;

- може створювати малюнки з кривих та ламаних, змінювати їхню форму;

- може обертати, відображати та масштабувати об’єкти;

- може додавати до графічних зображень текст і форматувати його.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учасників/учасниць об’єднатися у малі групи, використавши вправу “З’єднай числа у малюнок" (1 хвилина) /Додаток 3/. Поясніть, що учасники/учасниці з однаковими малюнками мають об’єднатися в групи і вибрати назву для своєї групи/команди.
  2. Поясніть, що у даній грі діти змагатимуться командами. Ви будете давати одній людині в кожній команді намалювати Статтю із Загальної декларації прав людини. Наступна за номером команда повинна вгадати, що це за право (можливий варіант: малюнки розміщують на стіні, інші команди на аркушах пишуть право та номер/назву своєї команди, віддають аркуші з відповідями відповідній команді). Команда, яка відгадує право, отримує бал. Команда з найбільшою кількістю балів в кінці перемагає.
  3. Викличте по одному/-ій члену/-кині від кожної команди. Дайте їм можливість обрати самостійно наосліп право людини, витягнувши конверт.
  4. Попросіть дітей повернутися до своїх груп і зробити малюнок, використовуючи програму Inkscape для створення векторних зображень.
  5. На створення векторного зображення відведіть 10 хвилин. У цей час інші учні/учениці мають підготувати коротку доповідь про відповідні права людини. Попросіть їх аргументувати, чому це право важливе для людини і суспільства.
  6. Попередьте, що розмови між командами не допускаються, за винятком того, щоб підтвердити правильну відповідь. Також учасники/учасниці команди можуть тільки висловлювати свої здогадки, вони не можуть задавати запитання.
  7. Після кожного раунду попросіть художників/-ць написати на їхніх картинах, яке це було право.
  8. Проведіть другий тур; покличте інших людей бути художниками/-цями і дайте їм різні види права.
  9. Програйте 5 раундів. У кожному раунді мають бути залучені різні люди. Намагайтеся переконатися, що у кожного/-ї є можливість намалювати право хоча б один раз.
  10. Наприкінці попросіть групи розмістити їх малюнки так, щоб різні інтерпретації та образи різних прав можна було порівняти і обговорити. Запропонуйте розмістити роботи/згрупувати за правами та переглянути малюнки.
  11. Проведіть обговорення (дебрифінг):
  • Які емоції викликав у вас процес створення малюнку з правами людей?
  • Які відчуття були у вас, коли ви були в ролі художника/-ці?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Які знання ви застосовувати при виконанні вправи?
  • Що допомагало/заважало виконувати завдання, як художнику/-ці і як членам/-кмням команди?
  • Як цей досвід змінив ваше уявлення про себе та ваші емоції?
  • Наскільки багато / наскільки мало ви виразили у малюнку те, що знаєте про права людини?
  • Який зв’язок між правами людини, що ви зображували, з вашим власним життям?
  • Які права людини мали прояв під час роботи груп?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці  усвідомлюють важливість знання прав людини та необхідність їх дотримання, уміють використовувати свої знання в повсякденному житті.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти дітей правам людини «Компас» с.209-210

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Додаток 1. Конвенція ООН про права людини https://www.coe.int/uk/web/compass/the-universal-declaration-of-human-rights-full-version- Додаток 2. Скорочений варіант Загальної декларації прав людини https://www.coe.int/uk/web/compass/the-universal-declaration-of-human-rights
Коментарі:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда