TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Намалюй слово

Вправа сприяє розумінню того, що всі люди рівні у своїх правах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвiтня школа I-III ступенiв №30 Кiровоградської мiської ради мiста Кропивницького
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Ми – українці й українки
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Поглиблювати знання про Загальну декларацію прав людини; вчити тому, що кожен/-а з нас народжується вільним/-ою і рівним/-ою у своїй гідності і правах; розвивати навички творчо спілкуватися і мислити.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • удосконалює навички усного мовлення, використовуючи нову лексику з теми, граматичні структури (Present Simple, Past Simple, Present Perfect);
  • розвиває мовну здогадку.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуцте всім учасникам/учасницям переглянути Загальну декларацію прав людини і ознайомитися з поняттям «права людини».
  2. Попросіть дітей об’єднатися в малі групи по чотири-п’ять осіб за кольором кульки, яку вони витягли з мішечка, і вибрати назву для своєї групи/команди.
  3. Попросіть, у кожній команді вибрати одну людину, яка буде малювати статтю із Загальної декларації прав людини. Поясгіть, що після цього групи по черзі мають угадати, яке це  право, намальоване членом/-кинею їх команди. Якщо команда вгадати не може, право надається суперникам/-цям. Розпізнати право потрібно протягом хвилини,  за правильно названу статтю дається 1 бал.
  4. Після кожного раунду попросіть художників/-ць написати на їхніх картинах, яке це було право, незважаючи на те, чи закінчили вони, чи ні.
  5. Зробіть другий тур; покличте інших людей бути художниками/-цями і дайте їм різні види права. Проведіть 7-8 раундів. Різні люди повинні залучатися в кожному раунді. Переконайтеся, що у кожної дитини є можливість намалювати право хоча б один раз.
  6. Попросіть групи прикріпити на дошці їхні малюнки, зібратися у коло для того, щоб обговорити та порівняти різні інтерпретації та образи різних прав.
  7. Проведіть дебрифінг. Питання для обговорення:
  • What is the Universal Declaration of Human Rights?
  • What is the Declaration for?
  • Why did you choose this article for your picture?
  • Why did you use this colour?
  • Please, compare these two pictures. 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїх правах, незалежно від раси, кольору шкіри чи релігії. 

Використані джерела:
Коментарі:

Вправа проводиться під час вивчення теми «Подорож». Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок з теми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда