TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Наше майбутнє

Учні та учениці міркують про зміни у супільстві та роблять ескізи міст майбутнього, які відображають їхні ідеали і прагнення.

Учитель/-ка та учні/учениці розглядають особливості жанру «наукова фантастика», що ставив і розв’язував соціально-естетичні проблеми зображення моделі майбутнього, відповідальності людей науки і людей, що відповідають за науку; обговорюють проблематику науково-фантастичних творів Айзека Азімова: людина та досягнення науки і техніки, людина і цивілізація, відповідальність учених за наслідки відкриттів.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КНЗКОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів"
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Сучасна література. Я і світ. Айзек Азімов. «Фах». Роздуми про майбутнє людини і людства.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Орієнтувати на розуміння, що почуття відповідальності за свою діяльність та її результати дає змогу адекватно й об’єктивно оцінювати себе як частинку суспільства, як суспільного діяча та громадянина.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень / учениці:

- прогнозує загрози для розвитку інтелекту людини, пов’язані з науково-технічним прогресом;

- розуміє важливість самостійного мислення;

- цінує свободу;

- аналізує ступінь ризику під час прийняття життєво важливого рішення, усвідомлює цінність життя;

- виявляє здатність оперативно та адекватно реагувати на технологічні зміни у житті суспільства.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Учитель/-ка пропонує учням/ученицям озвучити свої думки про те, як змінилося суспільство протягом певного часу.

Можна продемонструвати старі фотокартки: як місцева площа міста/села виглядала десять чи двадцять років тому. Також можна подумати про глобальні зміни. Наприклад, про те, що тридцять років тому Інтернет був предметом наукової фантастики, але наразі підключення до Інтернету є в багатьох школах, бібліотеках, будинках.

2. Після короткого обговорення учасники/-ці об’єднуються в групи по 3–4 особи.

3. Завдання групам: зробити ескіз міст майбутнього, які відображають їхні ідеали і прагнення.

4. Для виконання вправи можна представити орієнтовний перелік запитань:

• Хто буде жити тут? Люди, які народилися тут, або новачки? Якого віку вони будуть?

• Яким буде їхнє повсякденне життя? Як вони будуть їздити та подорожувати? Яким буде навколишнє середовище?

• Якими будуть їхні будинки?

• Якими будуть їхні школи?

• Яке наукове відкриття чи нова технологічна розробка змінить нашу свідомість? Якими можуть бути її переваги та загрози для розвитку суспільства?

5. Орієнтовні запитання для загального обговорення:

• Як ви почувалися у ролі творців майбутнього?

• Який аспект було висвітлити найважче? Чому?

• Від чого залежатиме — позитивними чи негативними будуть наслідки для людини, планети, всесвіту від практичного застосування наукового відкриття?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Орієнтація учасників/-ць на розуміння того, що майбутнє не є визначеним, це те, що ми робимо та за що маємо нести відповідальність, у тому числі навчитися поводитися з власними знаннями, зберегти планету для наступних поколінь; від того, як використовуються практично наукові досягнення, залежить майбутнє людства (реальним прикладом безвідповідального ставлення може стати Чорнобильська катастрофа).

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 214 Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 511 (Глобалізація).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда