TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Один дорівнює одному

Вправа направлена на усвідомлення, що кожна людина є унікальною і особливою, зі своїми поглядами на життя, спонукає навчитися комунікувати з різними людьми, поважати думки та погляди інших через співпрацю.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Одеський ліцей 81
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Біологічні та соціальні аспекти регуляції розмноження у людини.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Формувати сприйняття інакшості людей через активне висловлювання, слухання та групове обговорення альтернативних поглядів щодо різноманітних аспектів, які впливають на розмноження.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює суть та біологічне значення розмноження;

- обґрунтовує судження про необхідність відповідального ставлення до планування родини.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте кожному/-ій учню/-ці 2 картки зі знаками "+" та " -". Поясніть, що ці знаки означають: "+" - згоден/-а, "-" - не згоден/-а.
  2. Розкажіть, що зараз ви будете зачитувати аспекти, які впливають на розмноження людини і задача кожного/-ої підняти картку з відповідним знаком відповідно до ставлення до даного аспекту.

Перелік аспектів:

  • Статеве дозрівання настає достатню пізно: для жінок - у 17-19 років, для чоловіків - у18-20 років.
  • Після народження дитини цикл дозрівання нових яйцеклітин відновлюється через кілька місяців. Тож теоретично жінка може народжувати дітей з різницею в 1-1,5 року.
  • Період розмноження не має сезонної циклічності. У жінок дозрівання яйцеклітини становить приблизно 28 днів і триває в середньому з 12 до 45 років. У чоловіків сперматозоїди утворюються постійно, починаючи в середньому з 14 років і до старості. Отже, діти можуть народжуватися протягом усього року.
  • Через соціальні фактори жінки найчастіше народжують дітей після 18 і до 38 років. Хоча запліднення можливе на кілька років раніше і пізніше.
  • Через наявність у майбутніх батьків кар'єрних амбіцій та бажання мати фінансову стабільність народження першої дитини відкладається до 30 років.
  • Жінки зорієнтовані на піклування про дитину і через економічні труднощі найчастіше народжують 1-2 дитини.
  • Жінкам не рекомендують народжувати дітей з різницею менше ніж 2 роки для повного відновлення організму. Оптимальною є різниця у 6 років.
  • Велика народжуваність у найменш розвинених країнах часто пояснюється традиціями суспільства.
  • Низька частота використання методів контрацепції населенням бідних країн.

       3. Попросіть учнів/-иць об'єднатися у 2 групи: хто був з усіма аспектами згоден/-а та хто був хоча б з чимось не згоден/-а.

       4. Запропонуйте тим учням/-ицям, що були не згодні, пояснити свій вибір.

       5. Запропонуйте учням та ученицям дати відповіді на наступні запитання:

● Що ви відчуваєте після виконаної роботи?

● Чи було легко приймати рішення? Поясніть чому так або чому ні? Як ви реагували, коли інши займали протилежну позицію?

● Як ця інформація відображає/зачіпає/протистоїть вашим цінностям?

● Які факти зацікавили вас найбільше?

● Як отримана інформація може стати вам в нагоді?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють важливість існування різних життєвих поглядів та налаштовані толерантно співпрацювати з навколишнім суспільством; уміють виражати та аргументувати власну думку.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 216.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Картки із зображенням "+" та "-" (кількість карток корегуйте в залежності від кількості дітей).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда