TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Особисті герої/героїні

Ви прагнете познайомитись із героями/героїнями нашого часу? Натискайте кнопку "Детальніше". Ця вправа допоможе вам надихнути учнів/учениць на активну комунікативно-пошукову роботу в групах і розкрити потенціал їхніх громадянських компетентностей по-новому.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 імені Олега Ольжича Миколаївської міської ради Миколаївської області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Цитата як спосіб передачі чужої мови
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Формувати вміння поважати і сприймати інакшість людей, розвивати прийняття невизначеності та неоднозначності через відпрацювання комунікативних навичок аргументувати власну думку під час роботи в групі та використання дібраних із мережі Інтернет цитат.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/ учениця:

  • ставить і пояснює розділові знаки в реченнях, що містять цитати;
  • визначає в тексті речення з цитатами.
Тривалість вправи: 30 хвилин (залежно від кількості груп час на виконання вправи може збільшуватися).
Інструкція для проведення вправи:

1. Об'єднайте учнів та учениць у групи по 4 особи зручним для вас способом (1 хвилина).

2. Зазначте  час на виконання кожного кроку після оголошення інструкції щодо його виконання.

3. Попросіть учасників і учасниць груп подумати індивідуального про трьох людей, яких вони вважають своїми героями/ героїнями (1 хвилина).

4. Запропонуйте всім учням/ ученицям розповісти по черзі (черговість учасники/учасниці групи визначають самостійно) про власний вибір героїв/героїнь своїй групі та пояснити, що саме їх захопило у цих людях (4 хвилини). Зазначте, що кожному/ кожній представнику/представниці групи виділено по 1 хвилині на висловлювання. 

5. Дайте учасникам/учасницям груп час на запитання та обмін думками, коментарями щодо висловленого в групах (2 хвилини). 

6. Попросіть кожну групу записати на одному аркуші паперу формату А 4 ім'я одного/одної героя/героїні та зазначити їхню національність, головну сферу діяльності, гендерну приналежність. Зазначте, що група самостійно має домовитись про того/ту героя/героїню, якого/яку вона буде презентувати (3 хвилини).

7. Запропонуйте кожній групі дібрати в мережі Інтернет вислів їхнього/їхньої героя/героїні, який необхідно оформити у вигляді цитати на цьому ж аркуші паперу формату А 4 (3 хвилини).

8. Запросіть кожну групу представити свої напрацювання всій авдиторії.  Дайте час кожній групі індивідуально визначити формат презентації своїх напрацювань (1 хвилина). Час представлення роботи кожної групи 1 хвилина (орієнтовно 7 хвилин залежно від кількості груп).

9. Проведіть обговорення з учнями/ученицями за такими питаннями (10 хвилин):

  • Наскільки комфортно вам було, коли ви представляли своїх героїв/героїнь у групі?
  • Яким саме чином вам у групі вдалося домовитися про того/ту героя/героїню, якого/яку ви мали презентували на загал?
  • Що саме стало ключовим під час колективного вибору героя/героїні?
  • Чи зіткнулися ви з труднощами, коли обирали вислів вашого/вашої героя/ героїні? Якщо так, то з якими саме?
  • Як ви вважаєте, наскільки універсальні ваші герої/героїні? Чому?
  • Як вислів героя/героїні, який ви обрали, пов'язаний із вашими цінностями?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/ учениці під час виконання вправи комунікують у групі, аргументуючи свій вибір, обговорюючи спільні рішення, відповідаючи та ставлячи запитання; сприймають інакшість людей, проявляючи до них повагу і визнаючи їхні права; доцільно працюють з цитатами.

Використані джерела:

1.      Освітня збірка «Усі різні - усі рівні» : ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих. Вправа «Особисті герої» / Пет Брендер та ін., 3-тє вид. Рада Європи, 2016 ; український переклад Надії Чушак ; літ. ред. Олени Шинаровської, Юрія Сколоздри. Європейський центр ім. Вергеланда, 2020. С. 153 – 154.

2. Українська мова. 5 – 9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 (зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 07. 06. 2017 № 804). 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Освітній простір (кабінет, авдиторія, “зелений клас”), папір формату А 4 (за кількістю груп), маркери / ручки / олівці, смартфон (мінімум один на групу) із доступом до мережі Інтернет.
Коментарі:

Цю вправу ви легко можете трансформувати в синхронний онлайн-формат за допомогою програми “Zoom” (чи будь-якої іншої, зручної та звичної саме для вас), об’єднавши учнів / учениць в окремі зум-кімнати для роботи в групах по 4 особи.  

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда