TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Пахуча квітка

Учні/учениці презентують свої особливі якості.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавська гімназія №17 Полтавської міської ради Полтавської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Хобі. Закріплення вивченого матеріалу з теми “Хобі та інтереси”
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Виявити інтереси дітей; сприяти усвідомленню та самооцінці власних позитивних якостей; розвитку впевненості у собі.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • повторює засвоєний матеріал з теми «Хобі»;
  • уживає вивчені лексичні одиниці та граматичні структури у власному висловленні;
  • відпрацьовує часові форми дієслова у Present Simple, Present Continuous, Present Future, Present Perfect.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте дітям попрацювати індивідуально з паперовою квіткою. Поясніть, що кожен/-а має записати кілька своїх головних талантів чи унікальних якостей на квітці. / You’ll have an individual task. There is a flower with some petals. You need to write down the information on its petals about your hobbies or interests. You have to think about your own positive features in doing something.
  2. Запропонуйте письмово доповнити позитивними якостями пелюстки інших учасників/учасниць. / Now it is your turn to exchange the flowers with your partners and complete the petals with the positive features about your classmates in a written form.
  3. Попросіть дітей продемонструвати квіткові пелюстки та створити загальний постер «Хобі». Заохочуйте кожного/-у учасника/-цю проговорити власні захоплення та ознайомитися з інтересами однокласників/-ць. Також попросіть зазначити труднощі у процесі досягненні успіхів у даному хобі. / The final task is to create the poster with flowers. You will see how different we are, how many hobbies do you know, how much information you’ll get about your friends and how to be hard working for achieving your goal.
  4. Проведіть обговорення. / Debriefing:
  • Що нового ви сьогодні довідалися про своїх однокласників/-ць? / What new did you know about your classmates today?
  • Наскільки комфортно вам було говорити про свої переваги, захоплення, інтереси? / How confident were you speaking about your own hobbies, interests, advantages?
  • Як ви почувалися, коли говорили про позитивні риси інших учасників/-ць? / How were you while you were speaking about positive features of your classmates?
  • Яким хобі ваших однокласників/-ць ви хотіли б спробувати зайнятися? Що для цього потрібно? / What hobbies of your classmates would you like to try?
  • Наскільки легко дається успіх в улюбленій справі? / How easy is it to succeed in your favorite business?
  • З якими труднощами ви стикалися? / What difficulties can you face while doing your favourite thing?
  • Чи варто займатися хобі, якими займаються ваші друзі/подруги? / Do we need to do the same hobby as your friend does? Why?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють та критично осмислюють власні цінності та переконання, розвивають упевненість у собі та відкритість до переконань і світогляду своїх однокласників/однокласниць, засвоюючи матеріал з теми “Хобі”.

Використані джерела:
  • Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019, с.65.
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: По одному аркушу з обрисами квітки з кількістю 6 пелюсток на кожного/-у учасника/-цю, маркери, дошка, магніти, кольорові стікери, фломастери, ножиці.
Коментарі:

Вправу можна застосувати під час дистанційної зустрічі із учнями/ученицями. При цьому можна використати застосунки Jamboard, Padlet тощо.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда