TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Пахуча квітка

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою й неповторною, має власну індивідуальність, свої таланти, переваги та особливі якості. Діти вчаться шукати позитивне в кожному/-ій, використовуючи набуту лексику у власному мовленні.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя родина та друзі/подруги. Зовнішність та риси характеру
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння дітей, про те, що кожна людина є індивідуальною та особливою, вчити дітей ставитися з повагою одне до одного та знаходити позитивні риси характеру, якості та таланти в інших, аналізувати власний характер, розвинути навички усного та писемного мовлення з теми.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • ставить питання та відповідаєи на них;
  • дає елементарну характеристику зовнішності та характеру людини;
  • висловлює своє ставлення до інших, використовуючи лексичний матеріал з теми;
  • удосконалює навички письма та говоріння.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Заздалегідь підготуйте порожні паперові квітки (кількість пелюсток відповідна до кількості учнів/учениць у класі).
  2. Об’єднайте дітей в одне коло (краще розставити парти по колу спочатку, щоб дітям було зручно писати).
  3. Роздайте кожній дитині порожню паперову квітку.
  4. Повідомте дітям, що вони мають кожен/-а на своїй квітці записати в центрі своє ім'я, а на двох порожніх пелюстках свій талант та яскраву рису характеру.
  5. Поясніть, що після цього учні/учениці мають за сигналом вчителя передавати по колу свою квітку, а учень/учениця, до якого/якої вона потрапила, на порожній пелюстці має записати щось позитивне про господаря/-ку квітки, можна написати про таланти, зовнішність і характер. (Наголосіть, що вони повинні користуватися набутою лексикою з теми).
  6. Продовжуйте вправу доти, доки квітки не повернуться до своїх господарів/-ок.
  7. Попросіть дітей прикріпити заповнені квіти на дошку. За бажанням хтось з дітей може прокоментувати власну квітку: зачитати написане та сказати, що він/вона думає про це.
  8. Проведіть дебрифінг:
  • Як ви почувалися під час виконання вправи? (How did you feel during the exercise?)
  • Які почуття у вас виникали, коли ви заповнювали чиюсь квітку? (How did you feel when you filled someone's flower?)
  • Які емоції переповнювали вас, коли хтось із однокласників/-ць заповнював вашу квітку? (What emotions overwhelmed you when one of your classmates filled your flower?)
  • Чому? на вашу думку, наша квітка зветься "Пахучою"? Це пряме чи переносне значення? (Why do you think our flower is called "aromatic" is a direct or figurative meaning?)
  • Які риси на квітці допомагають вам бути успішними? У яких ситуаціях? Чому? (What words on the flower help to be successful? In what situations?)
  • Для чого взагалі нам потрібна така квітка? Як вона нам може знадобитися? (Why do we need such a flower at all? How can we need it?)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють неповторність та особливість кожної людини, уміють виділяти позитивні риси характеру та зовнішності, з повагою ставляться до оточуючих, їх талантів та вподобань. Діти вміють з-поміж лексичного запасу теми, обрати потрібні слова для кожного/ї.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019, с. 67.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Порожні квітки для кожної дитини (кількість пелюсток відповідна до кількості учнів/учениць у класі), кольорові фломастери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда