TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Паспорт

Пам'ятаєте дитячі анкети друзів і подруг?! Хочете допомогти учням та ученицям розповісти, у чому їхня унікальність? Тоді ця вправа для вас! Вправа-криголам надасть можливість незнайомій або малознайомій аудиторії познайомитися ближче, сприятиме самопізнанню та пізнанню інших людей.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Мелітопольський навчально-виховний комплекс №16 Мелітопольськї міської ради Запорізької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя родина, мої друзі/подруги
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Формувати толерантне ставлення до різних культур, світоглядів, переконань шляхом складання учнями та ученицями самопрезентації та презентації групи з використанням мовного інвентаря з теми “Я, моя родина, друзі”.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • складає послідовний логічний опис особистості, використовуючи шаблон та мовний матеріал  теми “Я, моя родина, друзі”;
  • аналізує інформацію, знаходячи спільне та відмінне;
  • презентує результати діяльності;
  • бере участь в обговоренні.
Тривалість вправи: 20-25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте кожному/-ій учаснику/-ці заздалегідь підготовлені шаблони “паспортів”. / Distribute the previously prepared passport templates to each student.
  2. Поясніть дітям, що учасники/-ці мають працювати індивідуально, заповнюючи кожний пункт “паспорту” (2-3 хвилини). / Ask students to work individually, filling in each passport item (2-3 minutes).
  3. Об'єднайте учасників/-ць у групи по 4 особи (можна використовувати різний колір шаблонів “паспортів” - кількість кольорів відповідатиме кількості груп). / Organize students into groups of four. You can use different colors of passport templates. The number of colors corresponds to the number of groups.
  4. Роздайте кожній групі по 1 листку А1 та набір маркерів. / Distribute one A1 sheet of paper and a set of markers to each group.
  5. Поясніть учасникам/-цям, що вони у своїх групах по черзі мають презентувати себе протягом 1 хвилини, використовуючи інформацію з власних “паспортів”. Зверніть увагу учасників/-ць на те, що під час презентації вони мають уважно слухати своїх співрозмовників/-ць та  визначати те,  що об'єднує та що відрізняє кожного/-у (5 хвилин). / Ask students to prepare a one-minute presentation about themselves in their small groups. Mention that they should use the information from their own passports. Ask students to listen carefully to their group mates in order to identify similarities and differences of each person in their groups (5 minutes).
  6. Попросіть учасників/-ць підготувати постер, який візуалізує  результати роботи в групах (5 хвилин). / Ask students to prepare a poster that visualizes the results of the whole group work (5 minutes).
  7. Організуйте презентацію груп (5 хвилин). / Organize group presentations (5 minutes)
  8. Проведіть обговорення у колі (7 хвилин). / Arrange a discussion in plenary (7 minutes).  Запитання для дебрифінгу: / Questions for debriefing:

- Як ви почуваєтеся зараз? / How do you feel now?

- Який з етапів роботи був для вас найемоційнішим? Чому? / What stage of work was the most emotional for you? Why?

- Що нового ви дізналися про себе ? / What did you learn about yourself?

- Що нового ви дізналися про своїх однокласників/-ць? / What did you learn about your classmates?

        - Чого ви навчилися, працюючи над цією вправою? / What did you learn while working on this activity?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці можуть комунікувати у різних групах, виявляючи повагу, толерантне ставлення до однокласників/однокласниць, які належать до різних культур, мають різні світогляди та переконання, використовуючи мовний інвентар теми “Я, моя родина, друзі/подруги”.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

“Наскрізні компетентності для демократії. 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань”. Серія Песталоцці №4. Видання друге (вправа 4 “Паспорт” ст. 55-56).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштувати кімнату у стилі кафе (окремі столики і по 4 стільця за ними); копії порожніх паспортних бланків для всіх учасників/учасниць; аркуші А1 (1 на групу з 4-х осіб); фломастери, маркери, клей.
Коментарі:

Як цю вправу можна провести в онлайн-режимі?

  1. Створіть віртуальну стіну Padlet, розмістивши шаблони паспортів у docs.google.com.
  2. Організуйте зустріч з учнями/ученицями на платформі Zoom.
  3. Попросіть учнів/учениць перейти за посиланнями на документ, заповнити свій шаблон “Паспорту” та розмістити його на дошці Padlet (5-7 хвилин).
  4. Організуйте роботу у групах (по 4-6 осіб), використовуючи “кімнати” програми Zoom.
  5. Попросіть учасників/учасниць груп презентувати себе по черзі, використовуючи інформацію з власних “паспортів”. Зверніть увагу учасників/ць на те, що під час презентації вони мають уважно слухати своїх співрозмовників та  визначати те,  що об'єднує та що відрізняє кожного/у (5 хв.).
  6. Організуйте презентацію кожної групи, наголошуючи, що презентація триватиме 1-1,5 хвилини (5 хвилин).
  7. Проведіть дебрифінг, використовуючи такі запитання:

-Як ви почуваєтеся після проведення вправи?

- Який з етапів роботи був для вас найемоційнішим? Чому?

- Що нового ви дізналися про себе ?

- Що нового ви дізналися про своїх однокласників/ць?

- Чого ви навчилися, працюючи над цією вправою?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда