TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Паспорт особистості

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, яка має власну індивідуальність, переконання та світогляд.  Учасники/учасниці, базуючись на фактах, досвіді, цінностях, фантазії, традиціях:

  • створюють паспорт, що висвітлює різні аспекти особистості;
  • аналізують різні  джерела інформації, в яких висвітлена інформація про письменника;
  • обговорюють  та обгрунтовують спільний та відмінний матеріал.
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний навчальний заклад “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Григір Тютюнник. Коротко про письменника. Ідея неповторності й багатства внутрішнього світу людини
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Переказує цікавий епізод із дитинства письменника.

Тривалість вправи: 20 хв.
Інструкція для проведення вправи:

І етап

  1. Кожен учасник/кожна учасниця отримує бланк паспорту  письменника (див. додаток до вправи).
  2. Учні/учениці мають заповнити графи паспорта, знаходячи інформацію в текстах біографії письменника (підручник, Інтернет джерела). Ті пункти, на які інформацію не знайдено, діти мають заповнити самостійно, вони можуть уявити і дописати дані характеристики на основі вже опрацьованих матеріалів. У графі “фото” учасники малюють портрет письменника.

ІІ етап

  1. Учасник/учасниця знаходять партнера/партнерку для спілкування, з яким/якою, упродовж 1 хвилини, мають обмінятися інформацією, яку вони записали в паспорті. Таке обговорення повторюється ще з 5-ма особами.

  • Питання для обговорення (рефлексія)

Яка інформація з паспортів була однакова, повторювалася? Чому?

Що було відмінного? Що вплинуло на ваші уявлення про ті, чи інші риси письменника?

Що може впливати на різні уявлення/судження про інших людей?

Чому кожну людину потрібно сприймати як унікальну особистість?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Обговорюючи записи в паспортах, учитель/учителька звертає  увагу учнівства, що інформація, яка була спільною, виписана з бібліографічних джерел - це факти. Зокрема, важливо акцентувати увагу, що деяку інформацію, учні записували, не маючи даних фактів, вони уявляли, фантазували. Такі судження, думки можуть базуватися на різних факторах: досвіді, цінностях, фантазії, традиціях тощо.  Проте, важливо усвідомлювати неповторність і багатство внутрішнього світу людини, особливе призначення на землі кожного, збереження індивідуальності й особливості людини для того, щоб почувати себе щасливим і успішним.

Використані джерела:

TASKs (for democracy 60 activities to learn and assess transversal attitudes, skills and knowledge 2nd edition) - с. 53-54

Коментарі:

Зміст вправи можна застосовувати під час вивчення біографій письменників.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда