TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Паспорт теплових двигунів

  • Ваші учні та учениці не завжди можуть осмислити ризики, пов'язані зі шкодою для довкілля?
  • Вони навіть не уявляють, чим відрізняється теплова турбіна від двигуна внутрішнього згорання?

Тоді ця вправа саме для вас! Адже виконавши її, діти навчаться оцінювати вплив технічного прогресу на навколишнє середовище та дізнаються про деякі види теплових двигунів і сфери їх застосування.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради Херсонської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Теплові двигуни. Принцип дії теплових двигунів. ККД теплового двигуна
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати вміння оцінювати вплив науково-технічного прогресу на навколишнє середовище.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/ученииця:

Знаннєвий компонент:

- знає види теплових машин;

- пояснює принцип дії теплових двигунів.

Ціннісний компонент:

- визначає переваги і недоліки впливу теплових машин та інших засобів теплотехніки на довкілля;

- усвідомлює необхідність використання енергозбережувальних технологій;

- оцінює роль видатних учених у розвитку знань про теплоту.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Після того, як ви пояснили учням та ученицям, що таке тепловий двигун, наголосіть, що впродовж часу людство винайшло декілька видів теплових двигунів. Запропонуйте учням та ученицям познайомитися з деякими з них за допомогою даної вправи.

Поясніть учасникам/-цям, що вони мають створити собі нові паспорти.

Перший етап (робота наодинці та групах – 20  хвилин)

  1. Роздайте кожній дитині чистий бланк паспорту для заповнення (див. Додаток 1).
  2.  Проведіть жеребкування серед учнів та учениць, у ході якого має визначитися номер групи, в якій вони згодом будуть працювати та номер двигуна, інформацію про який треба опрацювати індивідуально (див. Додаток 2).
  3. Поясніть, що кожен/-а учень/-иця має самостійно опрацювати матеріал із підручника (або ж використати додаткові джерела інформації за необхідності) для того, щоб заповнити всі відомості про вид теплового двигуна, який дістався шляхом жеребкування.
  4. Коли учні заповнили бланки (приблизно 8-10 хвилин), попросіть їх об'єднатися в групи за номерами, вказаними у їхніх паспортах, таким чином, щоб у кожній групі були представники/-ці всіх типів двигунів (кількість і види двигунів ви встановлюєте з власних міркувань).
  5. Попросіть учнів та учениць поділитися інформацією про свій тип двигуна з одногрупниками/-цями. На презентацію кожному/-ій учаснику/-ці відводиться по 2 хвилини (8-10 хвилин).

Другий етап  (фронтальна  робота — розв’язування задач - 10 хвилин) 

  1. Після того як всі учасники/-ці презентували свої двигуни, попросіть їх  розв'язати задачі екологічного змісту (див. Додаток 3). 

Третій етап  (дебрифінг – 10 хвилин) 

Обговоріть з учасниками та учасницями результати роботи:

  1. Що ви відчували, коли виконували вправу?
  2. Наскільки екологічним для довкілля є використання теплових двигунів людиною? Які види забруднення навколишнього середовища тепловими двигунами вам відомі?
  3. Який тип теплових двигунів є найбільш застосованим?  З якими особливостями це зумовлено?
  4. Які недоліки варто врахувати майбутнім інженерам, щоб створювати нові теплові двигуни?
  5. Наскільки актуальною є проблема використання теплових двигунів у наш час у нашій місцевості? Запропонуйте альтернативи.

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють екологічні ризики, пов'язані з використанням теплових двигунів, та отримують знання про види теплових двигунів та сфери їх застосування.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019, вправа “Паспорт”, ст. 53-54

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Чисті бланки паспорту для кожної дитини, картки з задачами, аркуші паперу, маркери.
Коментарі:

Класну кімнату можна облаштувати в стилі кафе, розмістивши столи так, щоб 4-6 осіб створили коло для роботи в мікрогрупах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда