TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Павутина життя (клітина - одиниця життя)

Вправа сприяє усвідомленню того, що існує тісний взаємозв'язок між походженням різних еукаріотичних і прокаріотичних клітин, і людина є невід'ємною частиною всесвіту.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Нещеретівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Білокуракинської селищної ради
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Сучасні погляди на систему еукаріотичних організмів. Порівняльна характеристика прокаріотів та еукаріотів
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Пояснити, що в природі все взаємопов'язано, починаючи з молекулярного рівня; усвідомити, що роль людини полягає в дослідженні природи з метою подальшого ефективного використання знань для збереження навколишнього середовища.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- оперує термінами та поняттями: прокаріоти, еукаріоти;

- наводить приклади: бактерій, одноклітинних уекаріотів, грибів, рослин, тварин;

- характеризує прокаріотичні організми, еукаріотичні організми;

- складає порівняльну характеристику бактерій, одноклітинних і багатоклітинних еукаріотичних організмів;

- оцінює важливість знань для сучасниз біологічних досліджень.

Тривалість вправи: 15-20 хвилин (в залежності від рівня підготовки дітей до уроку)
Інструкція для проведення вправи:

1. Попросіть учасників/учасниць стати в коло.

2. Поясніть, що ви будете будувати модель "Павутина життя", спираючись на домашнє завдання і попередньо вивчені теми (будова і процеси життєдіяльності прокаріот і еукаріот).

3. Обговоріть, що потрібно запитувати під час передачі клубочка. Питання повинні стосуватися будови та процесів функціонування прокаріотичних і еукаріотичних клітин. Метою є порівняння цих клітин.

4. Наголосіть, що питання діти мють ставити до тих пір, доки всі не візьмуть участь (у такий спосіб утвориться "павутина життя").

5. Останнім поставте запитання про спадкову інформацію та її значення. Попросіть учасників/учасниць навести приклади того, що може зруйнувати дану "павутину життя". Візьміть ножиці і для кожного прикладу зробіть надріз на "павутині". Через деякий проміжок часу "павутина" знищується. 

7. Проведіть обговорення:

- Які практичні заходи можна запропонувати для підтримки існування "павутини життя"?

- Які конкретно кроки необхідно зробити для того, щоб зберегти біологічне різноманіття, в основі якого лежать еукаріотичні і прокаріотичні організми?

8. Підбийте підсумки. Підведіть дітей до розуміння того, що знання, ставленнія і активна громадська позиція сприяють збереженню екосистеми.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють необхідність проявляти активну громадянську позицію щодо розвитку науки для збереження довкілля; розвивають навички співпраці; усвідомлюють зв'язок між усіма живими організмами.

Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с. - с. 110.

Коментарі:

Для проведення цієї вправи необхідно мати простір, щоб стати в коло всім учасникам. Також знадобиться клубок ниток, який буде зручно тримати і добре видно. (Дуже гарно таку вправу проводити на вулиці).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда