TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перше враження

Вправа призначена для розвитку навичок говоріння та порівняння наших перших вражень та упереджень про людей (часто стереотипних) для того, щоб дослідити та проаналізувати їх.  Допоможе усвідомити, що перше враження інколи помилкове, і не можна судити про людину лише за її зовнішнім виглядом. Утвердить цінність культурного різноманіття, поваги до різних професій та можливості самовираження.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Риси характеру. Зовнішність людини. Професії
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Усвідомити, як наші перші враження впливають на нашу поведінку стосовно інших.; розвивати і збагатити словниковий запас учнів/учениць із теми шляхом опису зовнішності людей; дослідити, як стереотипізація впливає на наші перші враження.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • описує зовнішність людини;
  • розширює словниковий запас;
  • розвиває навички говоріння.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть гравців/гравчинь сісти у коло та видайте усім по одному аркушу з фотографією людини (Додаток 1).
  2. Запропонуйте дітям роздивитися малюнок, записати свої перші враження про людину та спробувати здогадатися, чим він/вона займається, професію або хобі, внизу аркуша.
  3. Потім попросіть учнів/учениць загорнути низ аркуша догори, сховавши те, що вони написали, та передати його наступній людині.
  4. Попросіть гравців/гравчинь подивитись на наступне зображення та записати свої перші враження внизу аркуша над загорнутою частиною і знову загорнути свій напис. Попросіть передати аркуш далі.
  5. Повторіть, аж доки аркуші не обійшли усе коло і всі не побачать кожне зображення.
  6. Тепер розгорніть аркуші та попросіть усіх по черзі зачитати ''перші враження''.  
  7. Проведіть дебрифінг. Поговоріть про те, що відбулося:
  • What emotions evoke your decisions? / Які емоції викликають у вас прийняті рішення?
  • What were your first impressions based on? / На чому грунтувалися ваші перші враження?
  • Describe when did your first opinion was absolutely wrong? / Опишіть ситуацію, коли ваше перше враження було повністю помилковим?
  • What does this exercise help us to understand about ourselves? / Що ця вправа допомогла вам зрозуміти про себе та про інших?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, як перші враження та стереотипи впливають на нашу поведінку стосовно інших.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 84.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Добірка зображень людей з відмінними/особливими, цікавими обличчями по 1 зображенню на кожного/-у учасника/-цю, ручки або маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда