TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перші враження

Вправу спрямовано на розвиток уміння критично осмислювати свої упередження та стереотипи, упровадження принципів поваги до всіх людей. Учасники/учасниці, виконуючи вправу, переконаються, що не можна робити висновки про внутрішній світ людини за її зовнішнім виглядом.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Оскар Уайльд. «Хлопчик-зірка». Зовнішня і внутрішня краса людини. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Порівняти, як відрізняються перші враження про інших у різних людей; дослідити, як наш минулий досвід впливає на наші перші враження; усвідомити, як враження впливають на нашу поведінку стосовно інших.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія
Очікувані результати:

Учень / учениця:

  • набуває досвіду спілкування з природою;
  • навчається цінувати власну свободу, обстоює власні позиції; 
  • навчається кмітливості й винахідливості;
  • висловлює враження та власне ставлення до подій твору;
  • дає характеристику казкових персонажів, оцінює їхні вчинки, моральні якості.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Дану вправу варто проводити до початку ознайомлення з твором.

  1. Попросіть учнів та учениць сісти в два кола по 12 осіб у кожному та видайте 3 аркуші на групу із зображеннями літературних героїв/героїнь твору (додаток 1).
  2. Попросіть їх розглянути отримане зображення та записати свої перші враження про особисті якості людини внизу аркуша, використовуючи для підказки таблицю “Риси характеру” (додаток 2).
  3. Потім попросіть їх загорнути низ аркуша догори, сховавши те, що вони щойно написали, і передати його наступному/-ій учаснику/-ці.
  4. Попросіть учнів/учениць подивитися на наступне зображення та записати свої перші враження внизу аркуша, над загорнутою частиною, а тоді знову загорнути низ аркуша догори, щоб сховати те, що вони написали, та передати його далі.
  5. Повторіть, аж доки аркуші не обійшли все коло, і всі не побачили кожне зображення.
  6. Тепер розгорніть аркуші та попросіть усіх порівняти різні «перші враження».
  7. Питання для обговорення:
    • Які емоції у вас виникали, коли вам треба було описати своє перше враження?
    • Як ви почуваєтеся зараз, коли ви почули різні перші враження?
    • Що вас здивувало?
    • На чому ґрунтувалися ваші перші враження про героїв/героїнь?
    • За яких умов це враження потім може змінюватися?
    • Чим небезпечні помилкові перші враження?
    • Пригадайте ситуації та поділіться прикладами, коли у вас склалося цілковито помилкове враження про когось.

    На цьому етапі вчитель/вчителька повідомляє коротку характеристику героїв/героїнь для порівняння з першими враженнями учнів/учениць.

    • Що ця вправа допомагає нам зрозуміти про себе?
    • Про що варто задуматись після виконання цієї вправи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, наскільки важливо вміти критично осмислювати свої упередження та стереотипи, намагаються зрозуміти краще своїх друзів чи інших людей, уявляючи, як та чи інша ситуація виглядає з їхнього погляду. Жодна людина не має зазнавати утисків через хибне перше враження.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка «Усі різні – усі рівні» («Перші враження», с. 84 – 85).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено двома колами по 12 штук. Матеріали: папір А4 (3 аркуші на групу), кулькові ручки для кожної дитини.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда