TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

“ Подорож Країною Фольклору” (“Автобусна зупинка”)

Вправа розвиває вміння вести дискусію  та критично мислити, знаходити та виокремлювати потрібну інформацію, обговорювати і аналізувати задану тему в малих групах.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Вінницький ліцей №12"
Освітня галузь: Мистецька
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: У колі народних та професійних митців і мисткинь (“Народні мотиви і обереги”, “Народні обряди та символи”, “Дитячий фольклор та іграшки”, “Народні майстри та майстрині”).
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Розрізняє види і наводить приклади українського фольклору (музичного, танцювального, ігрового тощо) [6 МИО 1.1.2-1]
Використовує докази, щоб підтвердити свою думку.
Може критично оцінювати інформацію.

Критерії успіху для учнів / учениць: Відбираю тематичні картинки, співставляю (встановлюю відповідність) та розподіляю їх за видами музичного фольклору. Знаходжу інформацію про види фольклору використовуючи різні джерела (мережа Інтернет, друковані матеріали тощо), знаходжу музичні приклади за видами музичного фольклору. Називаю спільні та відмінні ознаки між пісенним, танцювальним, ігровим, інструментальним видами фольклору.
Тривалість вправи: 25-30 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Визначіть кількість обговорюваних питань теми (оптимально 4-5), наприклад, інструментальний фольклор, пісенний фольклор, ігровий фольклор, танцювальний фольклор. Це будуть “ЗУПИНКИ”  (Додаток 1).
  2. Підготуйте завчасно усі роздаткові матеріали (розрукуйте, розріжте матеріали з Додатків, розкладіть на окремому столі). Картки для поділу на групи можна використати для оформлення тематичного аркуша, а можна заламінувати і використовувати їх у подальшому.
  3. Об’єднайте учасників у групи по числу зупинок. (5-7 чоловік у кожній). Для цього  картки для поділу на групи розкладіть малюнком вгору або малюнком вниз і попросіть кожного учасника обрати собі картку. (Додаток 2).
  4. Сформуйте 4 групи за тематикою картинок. 1 група - муз. інструменти -зупинка “Інструментальна“ ; 2 група -ноти й муз. знаки -”Пісенна”; 3 група - природа-зупинка “Ігрова”; 4 група -танцюристи -“ Танцювальна”. (1 хв)
  5. Розподіліть групи по автобусним зупинкам. На кожній зупинці (на стіні або на столі) розташуйте аркуш великого формату. Можна розмістити  QR-код  підручника       (Додаток 5).
  6. Поставте  завдання групам : обговорити і  записати на аркуші, розташувати та приклеїти основні моменти з теми, що стосуються питання, яке відображає назва зупинки. Можна користуватись підказками : шукати інформацію використовуючи підручник, Інтернет, користуватися підказками, які розкладені на окремому столі (потрібно обирати лише ті картинки, написи, які стосуються теми) ( Додаток 3; Додаток 4). Також потрібно знайти одне відео -музичний приклад до теми зупинки. Для того, щоб діти впорались із завданням вчасно, потрібно домовитись між собою у групах і розподілити ролі, наприклад, хтось шукає музичний приклад в You Tube, хтось записує інформацію, хтось відбирає необхідний матеріал розташований на окремому столі тощо. Але при цьому діти радяться між собою у своїй групі. (5 хв)
  7. Дайте сигнал для переходу до наступної автобусної зупинки (за годинниковою стрілкою). Кожних 2 хв діти переходять до іншої зупинки,  знайомляться з наявними записами, обговорюють і, при необхідності, доповнюють їх. Можна виправляти існуючі записи, зроблені попередньою групою. Коли група повертається до своєї першої зупинки, вона знайомиться з усіма записами та визначає учасника групи, який представлятиме матеріал.(2-3 хв)
  8. Презентація результатів роботи зі свого питання кожною групою (по 2 хв).
  9. Підведіть підсумок роботи. При необхідності внесіть корективи.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Варіант 1. Дебрифінг  ( 5 -7 хв)

  • Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  • Які емоції у вас викликала тема, яка обговорювалася?
  • Чи було складно пригадати/ відтворити/ знайти інформацію з обраного питання?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Як ви домовлялися?
  • Де ми можемо зустріти використання музичного фольклору в реальному житті?
  • Назвіть спільні та відмінні ознаки між пісенним, танцювальним, ігровим, інструментальним видами фольклору.
  • Як краще презентувати обраний вид фольклору?
  • Чого ви навчилися виконуючи вправу?

Варіант 2. Дебрифінг за допомогою рефлексійного кубика (червоного).

Кубик кидав хтось із учнів чи учениць у загальному колі  Відповідаємо на запитання, які випадають на гранях кубика:

  1. Що ще ти хочеш дізнатися з цієї теми?
  2. Що у цій темі було для тебе важливим?
  3. Як ти використаєш цю тему у житті?
  4. Що з цієї теми слід запам’ятати?
  5. Як, на Твою думку, найкраще навчити цієї теми?
  6. Що в цій темі було для тебе відкриттям?
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Курс “Успішне навчання – прості рецепти на щодень”( Прометеус). http://surl.li/jdvwd 
  • http://surl.li/jdvwn
  • Електронний підручник Мистецтво 5 клас Кондратова 2022 рік НУШ. Нова програма, автори: Кондратова, Федун, Чорний (с. 113 -163). http://surl.li/czdlo 
  • http://surl.li/jdvvp
  • Використання інтерактивних методик для активації  навчально-пізнавальної діяльності на уроках. Ященко Н.В. (с.26) http://surl.li/jdvxo
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають стояти навколо 4 столів в різних кутах навчальної кімнати, щоб в процесі обговорення групи не заважали один одному. 1-2 столи для додаткових матеріалів. Матеріали: ножиці (одні або декілька на групу),клей, маркери або фломастери, 4 аркуші великого формату (ватман, плакат, блокнот для фліпчарту), телефони або планшети з доступом до інтернету (декілька на групу), підготовлені (розрізані) матеріали з додатків.
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:
  1. Оголосіть завдання, над яким працюватиме кожна група: розмістити на дошці Padlet у своїй колонці інформацію, яка стосується тематики  групи. Наприклад, група. яка потрапляє на колонку зупинка “Інструментальна” підбирає інформацію про інструментальний фольклор. Група, яка потрапляє на зупинку “ Пісенну” - усе, що стосується пісенного фольклору. Це може бути друкований текст, відео, картинки, покликання, музика, власні судження про те, що учні запам'ятали, вивчаючи тему, що знають із власного досвіду. (https://padlet.com/artschoolss23/padlet-zov1vhe8tp9kfknm).7-10 хв 
  2. Поясніть учням, що через 7-10 хв кожна група перейде на іншу зупинку та 2-3 хв буде працювати з іншою колонкою. Це триватиме до тих пір, поки група не повернеться на свою зупинку. Знайомляться з інформацією, обирають хто презентуватиме завдання. 
  3. Створіть 4 сесійних зали в Zoom..
  4. Перед тим як відпустити дітей у зали, надайте  в чаті посилання на дошку Padlet. Переконайтеся, що всі вміють працювати на дошці і всі розуміють, що номер сесійної зали означає номер групи, у якій працюватимуть. 
  5. Учні працюють у групі, обговорюють. Результати фіксують  дошці  Padlet у колонці своєї групи. 
  6. Коли всі етапи вправи буде виконано, поверніть учнів у загальний зал.
  7. Презентація.
  8. Дебрифінг (Wordwall) https://wordwall.net/uk/resource/58623480  (“ Випадкове колесо”) або https://wordwall.net/uk/resource/58623671 (“Двосторонні плитки”)
  9. Рефлексія https://wordwall.net/uk/resource/51807416

Додатки:  1. Padlet: https://padlet.com/artschoolss23/padlet-zov1vhe8tp9kfknm

2. Wordwall ( Дебрифінг, рефлексія) 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда