TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Покажи паспорт

Вправа спонукає учасників/учасниць подумати про множинність ідентичностей. Завдяки цьому вони можуть довідатися більше про себе та інших. Її можна використати як вступ до теми, що розглядатиме значення концепцій “культура” та “ідентичність”, покращуватиме розуміння багатовимірності ідентичності кожної особистості.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 ім. В.Г. Саражана
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Твір-розповідь з елементами опису зовнішності людини
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння значення концепцій “культура” та “ідентичність” та багатовимірності ідентичності кожної особистості. Навчити учнів/учениць створювати опис зовнішності людини з використанням вивчених лексичних одиниць (прикметників).
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • складає твір-опис (усний) зовнішності людини, використовуючи прикметники.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Розкладіть на підлозі або столі щонайменше стільки поштівок, скільки учасників/учасниць у групі. Повідомте їм, що під час вправи вони створюватимуть власні паспорти.

Перший етап (індивідуальна робота та робота в групах) – 15 хвилин

  1. Спроєктуйте слайд із саморобним “паспортом”, який відображає різні аспекти ідентичності людини на слайді (Додаток 1). Скажіть,що учасники/учасниці можуть поставити вам два запитання стосовно будь-якого пункту з “паспорта”. Ця демонстрація пояснить учасникам/учасницям, як вони мають взаємодіяти з партнерами/-ками під час вправи.
  2. Розмістіть на дошці чорно-біле фото людини (Додаток 2).
  3. Попросіть учасників/учасниць обрати одну з поштівок, а тоді сісти окремо й підготувати власний паспорт зображуваної людини.
  4. Попросіть учасників/учасниць поспілкуватися та обмінятися інформацією, записаною в їхніх паспортах. Скажіть, хай вони попросять партнерів/-ок пояснити два “записи” в їхніх паспортах.
  5. Коли всі знову зберуться разом, оголосіть, що настав час для рефлексії, і запросіть учасників/учасниць подумати про вправу.

Другий етап (дебрифінг) – 10 хвилин

  • Опишіть ваші перші враження від зображення на фото.
  • Наскільки легко/складно вам було створити паспорт зображеної людини?
  • Які асоціації виникали під час опису людини?
  • Наскільки складно було підібрати доречні прикметники для виконання завдання?

Третій етап (оцінювання) - 5 хвилин 

Якого результату ми досягли цією вправою?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють багатовимірність ідентичності кожної особистості. Учні/учениці усвідомлюють важливість тези «Кожна людина сприймає світ по-своєму. Скільки людей – стільки й думок».

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Ференц Арато, Йозеф Губер, Ільдіко Лазар і Паскаль Момпуа-Гайяр (2019). Наскрізні компетентності для демократії. ”60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань”. Видання друге / Редактор серії: Йозеф Губер. Редактори: Паскаль Момпуа-Гайяр та Ільдіко Лазар. Програма Песталоцці Рада Європи // Навчальна програма для освітян Генеральний директорат Демократії. Серія Песталоцці № 4 (вправа "Покажи свій паспорт", с. 71-72).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Поштівки і фломастери; аркуші паперу для кожного/-ї учасника/-ці групи; столи та стільці (розставити так, щоб зручно було виконувати індивідуальне завдання і спілкуватися цілим класом); Додаток 1. Шаблон паспорта (за потреби критерії можна підібрати інші). Додаток 2. Чорно-біле зображення людини.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда