ewc ce

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Пошук подібності та виявлення різноманіття

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.

Учасники/учасниці знаходять когось, хто має спільні з ними інтереси та захоплення, думає та почувається так саме, як вони

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Ліна Костенко. «Кольорові миші». Ідея зіткнення неповторності й буденності в «Кольорових мишах». Умовна, вигадана ситуація. Образ особливої дівчинки Анни.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Вправа сприяє виявленню різноманітностей всередині класу, прийняттю та відзначенню різноманітності, розвиває комунікативні навички
Форма/метод роботи: індивідуальна робота
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Висловлює думку про те, що слід позитивно оцінювати та цінувати культурне розмаїття у суспільстві.

Поважає іншу людину як рівну собі.

Учасники виявляють готовність взаємодіяти та працювати з іншими людьми.

Навчальні результати з програми навчання:

Учень / учениця: виразно, вдумливо читає та коментує поезію; пояснює умовність ситуації, зображеної у ній; характеризує образи в поезії, пояснює їх метафоричний підтекст; розуміє різницю між матеріальним і духовним; визначає й пояснює головну думку; висловлює судження про духовність людини та її значення в сучасному житті; усвідомлює потребу в розвитку творчої уяви, фантазії, необхідності зберегти в собі ці якості

Тривалість вправи: 20 ХВИЛИН
Інструкція для проведення вправи:

(Для цієї вправи учнів у групи об’єднувати не потрібно)

Усі учні заповнюють опитувальник (додаток 1), після цього мають знайти когось, у кого будуть такі самі відповіді на усі запитання. Якщо вони не можуть знайти таку людину, то потрібно знайти когось, із ким у них є чотири спільні риси, а якщо і це не виходить – когось із трьома чи бодай двома такими ж рисами.

Обговорення (дебрифінг) 

  1. Які емоції у вас виникали під час виконання вправи?
  2. Чим вам вправа сподобалася/ не сподобалася? Чому?
  3. У чому полягає головний конфлікт твору?
  4. Як би ви його вирішили?Запропонуйте способи.
  5. Що ви зрозуміли в процесі пошуку людей зі спільними з вашими рисами?
  6. Скільки людей знайшли із такими ж п’ятьма (чотирма, трьома, двома, однією) спільними рисами?
  7. Поясніть різноманіття у плані релігії, музичних смаків, подразників, улюблених героїв тощо, яке спостерігається у класі?
  8. Якщо у вас така різноманітна група, як ви плануєте працювати разом?
  9. У чому незвичайність дівчинки Анни?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учасники усвідомлюють, що всі вони різні, мають різноманітні інтереси; приймають різноманітність і незвичайність інших. Головна героїня, особлива дівчинка Анна, має право бути неповторною, має право на повагу за свою неповторність та індивідуальність.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка “Усі різні - усі рівні” (“Пошук подібності та виявлення різноманіття” , ст. 162)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: діти сидять по колу. Матеріали: опитувальник (кількість екземплярів відповідно до кількості учасників вправи), кулькові ручки (кількість відповідна до кількості учасників вправи)
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2022 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда