TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Повість про два міста

У малих групах проводиться дискусія, в якій гравці/-чині голосують за місто, в якому вони хочуть жити, та зручності, якими вони хочуть насолоджуватися. До критеріїв, якими вони керуватимуться, належать такі:

  • екологічний становище; 
  • наслідки НТП;
  • співвідношення захищеності та прав людини
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Фізика та науково-технічний прогрес
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів та учениць поняття “Розумне місто”; вчити шукати шляхи подолання екологічної кризи в містах; розвивати навички взаємопідтримки та групової роботи; формувати розуміння соціальної солідарністі та цінністі місцевої демократії.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає означення НТР (науково-технічна революція) та НТП (науково-технічний прогрес);

- розуміє їх ознаки та прояви в сучасному світі.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. На початку уроку об'єднайте учнів та учениць у 5 груп по 5-6 осіб за кольором карток. Кожній групі роздайте кольорові олівці, два аркуші  формату  А-3, конверт із вирізками, фотографіями, малюнками, короткими характеристиками життя міст та питаннями, за якими необхідно підготуватись до презентації роботи групи.  

2. Запропонуйте учасникам/-цям створити колаж на одну з тем: “Місто моєї мрії “,  “Місто, в якому неможливо жити“. Надайте можливість кожній групі обрати одну із запропонованих тем і дайте 10 хвилин на виконання роботи.

3. Запросіть представників/-ць груп презентувати груповий колаж. Під час презентації роботи діти мають дати відповіді на запитання, які вони отримали разом з конвертами: 

  • Чи багато в місті парків ?
  • Що таке розумне місто?
  • Як у місті забезпечується дотримання прав людей і їх безпека?
  • Хто керує містом?
  • Як місто впливає на довкілля?
  • Яку участь ви можете брати у житті вашого міта/села, як цього можна навчитись у школі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Розуміння впливу НТП на життя людей, дотримання їх прав та екологічне становище. Діти вчаться знаходити баланс між безпекою і свободою, між природою і споживанням.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда