TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Повітряні кульки

Дана вправа спонукає учнів та учениць проаналізувати шляхи покращення довкілля свого населеного пункту, сприяє усвідомленню необхідності особистої активності  та відповідальності за збереження стану екосистеми.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П`ядицький ліцей імені Степана Мельничука
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Вплив людини та її діяльності на екосистеми. Екологічна етика
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Вправа сприяє формуванню відповідального члена/-кині суспільства, який/-а усвідомлює необхідність збереження довкілля.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- характеризує взаємодію організмів між собою та середовищем життя;

- усвідомлює значення етичного ставлення до природи та її охорони.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учасників/учасниць поміркувати, яким має бути ідеальний стан довкілля населеного пункту, в якому вони живуть і визначити 1-2 його характеристики, записати їх на стікерах і почепити на карту свого населеного пункту.
  2. Попросіть учасників/ учасниць подумати про 2 речі «тягарі», які не дають досягнути цих двох характеристик ідеального довкілля свого населеного пункту.
  3. Роздайте кожному/кожній маркери та 2 повітряні кульки, 2 шматки мотузки, попросіть учнів/учениць надути кульки та написати великими літерами два “тягаря”, які заважають втілити ідеальне довкілля у своєму населеному пункті .
  4. Рухаючись по колу, попросіть кожну особу по черзі озвучити два слова, які вони написали на своїх кульках.
  5. Скажіть групі, що у них є тепер можливість зняти “тягарі”. Кожен/-а учасник/-ця має прив'язати по одній кульці до кожної щиколотки. Коли всі це зроблять, роз`ясніть, що “зняти тягарі” можна наступивши на кульку іншого/-ї учасника/-ці і луснувши її.
  6. Поясніть, коли інший/-а учасник/-ця пробив/-ла одну із кульок він/вона має запропонувати, як усунути “тягар”, що написаний на кульці учасника/-ці.
  7. Проведіть дебрифінг

    - Чи сподобалася вам ця вправа?

    - Чому «тягарі», які гноблять нас, є такі «важкі» Звідки вони беруться?

    - Що таке антропічні чинники? Який вплив людини та її діяльності на живі організми та довкілля?

    - Які ви знаєте «тягарі» довкілля?

    - Що ми можемо зробити, щоб зняти ці «тягарі» у своєму населеному пункті, своїй громаді?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учасники  та учасниці усвідомлюють можливі форми участі громадян/-ок у вирішенні суспільних проблем, необхідність збереження довкілля та свою роль у цьому.

Використані джерела:

Освітня збірка «Усі різні – усі рівні»: збірка освітніх методів та теорій. Ідеї, ресурси, методи і вправи для інформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих. 3-тє вид. Рада Європи, 2016, с. 66-67.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Карта свого населеного пункту, стікери, повітряні кульки, мотузка.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда