TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Позитивний - негативний»

Учасники пригадують конфлікти, які сталися між учнями, конфлікти, які трапляються в їхньому повсякденному житті, а також шукають шляхи розв’язання конфліктів

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: Конфлікти і здоров’я. Причини виникнення і стадії розвитку конфліктів. Способи конструктивного розв’язання конфліктів.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Вміти визначати поняття конфлікту та миру; вміти пояснювати, які види конфліктів можуть бути вирішені, а які ні; навчити знаходити такі вирішення конфліктів, які є взаємовигідними.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння вирішувати конфлікти
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага, Громадянська свідомість, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця  називають:

  • стадії розвитку конфліктів; 
  • способи розв’язання конфліктів; 
  • етапи конструктивного розв’язання конфліктів;

розрізняють:

  • конфлікти поглядів і конфлікти інтересів

вміють:

  • запобігати розпалюванню конфліктів; 
  • конструктивно розв’язувати конфлікти.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

       Учитель пише на дошці ліворуч слово “КОНФЛІКТ”, а праворуч слово “МИР”. 

       Учні отримують по два стікери різного кольору (зелений, червоний).

       Завдання для учнів - записати на червоному стікері асоціації  до слова “конфлікт” , а на зеленому  до слова -    «мир».

       До дошки запросити п’ятьох учнів за бажанням, щоб поділилися  своїми асоціаціями щодо цих понять. Вони кріплять на дошці  стікери до цих слів  та коментують свої асоціації  й відповідають на запитання про те, чи всі слова, які асоціюються з конфліктом, здаються негативними, а слова, що асоціюються з миром – позитивними?

       Кожен із п'яти учнів отримує від учителя малюнок тварини (єнота, зайця, кота, лева чи вовка) і завдання спікеру в своїй групі. Інші учні об'єднуються у п'ять груп у такий спосіб: вони по черзі витягують з корзини картинки тварин і підходять до спікера з такою самою твариною. Кожна група отримує конфліктну ситуацію і шукає спосіб конструктивного вирішення цього конфлікту.

      Кожна група створює алгоритм дій вирішення конфлікту протягом 10 хвилин, потім презентує його перед іншими групами.

      Учні сідають за парти і кожному пропонується на одному стікері написати, як конфлікт впливає на їхнє здоров'я?

      Вони працюють протягом 2-3 хвилин, потім по черзі виходять та озвучують написане на стікері. Якщо відповідь позитивна, вони прикріплюють стікер під словом “Мир” , а якщо негативна - під словом “Конфлікт”.

       Вчтитель запитує учнів,: як вони розуміють поняття "КОНФЛІКТ", "МИР", що їм дала ця вправа, як вони змінять свою поведінку у конфліктах?

Підсумок за результатами проведення вправи:

        Учні знатимуть, що таке конфлікт; як встановлювати певні правила поведінки учасників конфлікту, як поводитись і виявляти свої почуття у конфлікті, який уже розпочався; як конструктивно вирішувати конфліктні ситуації у різних системах взаємостосунків учасників освітнього процесу.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

        Збірник практичних занять з освіти для  демократичного громадянства та освіти з прав  людини «Навчаємо демократії», глава 8 «Вирішення   конфліктів», вправа 8.4. «Мозковий штурм щодо  конфліктів та миру» (с.77-82)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда