TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Прямий ефір в Instagram із Любецького з’їзду князів

Учні/учениці у групах під час підготовки та проведення “прямого ефіру” в Instagram із Любецького з'їзду князів переконуються у своїй здатності впоратися із запланованою діяльністю, навчаються критично аналізувати інформацію, розвивають впевненість у собі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Марганецької міської ради Дніпропетровської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Передумови політичного дроблення Київської держави. Любецький з’їзд князів
Клас: 7
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Гнучкість та вміння адаптуватися, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця узагальнює знання з історії України про період міжкнязівських усобиць по смерті князя Ярослава та з’їзд князів у Любечі.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап (8 хвилин)

Утворіть 5-6 груп з учнів/учениць класу. Завдання для груп - протягом 6 хвилин підготувати 2-х хвилинний прямий ефір (ефір може бути реальним та умовним у залежності від рівня володіння учнями/ученицями ІКТ)  у своєму блозі в Інстаграм про Любецький з’їзд київських князів 1097 року (Святополк Ізяславич, Володимир Мономах, Давид Святославич, Олег Святославич, Давида Ігоревич, Василько Ростиславич). Зверніть увагу учнів/учениць, що роботу у групах необхідно структурувати (розподілити обов'язки та відповідальність). 

Другий етап (12 хвилин)

Організуйте презентацію напрацювань груп з трансляцією в Інстаграмі або без.

Зміст кожного «прямого ефіру» запишіть на фліпчарті, фіксуючи факти, судження та, можливо, фейки.

Третій етап. Обговорення (10 хвилин)

  • Який момент вправи був для вас найбільш емоційним?
  • Як ви розподілили обов'язки у групі під час виконання завдання?
  • З якими складнощами ви зіткнулися у процесі виконання завдання?
  • Що/хто допомагало/-в подолати труднощі?
  • Про що ви дізналися з почутих прямих ефірів?
  • Які джерела ви використовували для підготовки прямих ефірів?
  • Які факти ви почули у прямих ефірах?
  • Які судження ви почули у прямих ефірах?
  • Які фейки ви почули у прямих ефірах?
  • Як відрізнити факт від фейка?
  • Що можна порадити користувачу/-ці соціальних мереж перед розміщенням (перепостом) там інформації?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці переконуються у власній здатності досягати успіху під час виконання більшості завдань. Діти адаптуються до нових ситуацій, по-різному застосовуючи свої знання. Учні/учениці діють у групі за спільним планом. Замислюються про якість контенту сучасних соціальних мереж.

Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, ст. 125.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 6 аркушів фліпчарту, маркери, можна використати велику рамку у вигляді інстаграм, смартфони.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда