TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Прорвись у коло

Хочете, щоб учні та учениці відчули, як воно - належати до більшості або до меншості?

Тоді ця вправа-енерджайзер допоможе спонукати ваших вихованців/-ок до переосмислення поведінки у спілкуванні з іншими людьми.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Миколаївська область, Братський район
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Коло. Довжина кола. Круг
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Отримати досвід приналежності до більшості і до меншості. Проаналізувати стратегії, які ми використовуємо, щоб нас прийняли до групи більшості
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Гнучкість та вміння адаптуватися, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розрізняє коло і круг;

- знаходить точки, які належать і не належать колу.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Початковий  етап 

  1. Поясніть дітям теоретичний матеріал з теми. Вони повинні розрізняти поняття “коло”, “круг”.

Основна частина

  1. Об’єднайте учнів у групи по 6-8 осіб.
  2. Попросіть кожну групу вибрати одну людину, яка буде “спостерігачем/-кою”, і ще одну, яка буде “чужим/-ою”.
  3. Пригадайте, що коло складається з безлічі точок, розташованих дуже близько одна до одної. Попросіть інших учнів та учениць стати плечем до плеча і утворити максимально щільне коло, без вільного доступу між ними.
  4. Поясніть, що “чужа” людина буде грати роль точки, яка знаходиться поза колом. Вона має спробувати доєднатися до кола, тобто стати точкою на колі. У цей же час люди у колі мають їй цього не дозволяти.
  5. Попросіть учасників та учасниць, яких вибрали спостерігач(к)ами слідкувати за часом, а також записувати стратегії (способи), які використовуватиме “чужий/-а”, і ті, хто в колі.

По ходу вправи буде корисно, якщо ви роздасте спостерігач(к)ам конкретні інструкції (наприклад, що варто звертати увагу на таке:

  • Що люди в колі кажуть одне одному, а що чужинцю?
  • Що учасники/-ці кола роблять, щоб не допустити “чужого/-у” в коло?).

Через 2-3 хвилини, незалежно від того, чи вдалося “чужому/-ій” потрапити до кола, на його/її місце виходить хтось інший/-а із групи.

Вправа триває доти, доки всі діти, які хочуть, не спробують “прорватися у коло”.

Підсумковий етап

Наприкінці вправи зберіть усіх для обговорення. Перед тим, як перейти до дебрифінгу, дайте можливість групам спочатку неформально прокоментувати, що відбулося. Запитання для обговорення:

  1. Як ви почувалися, коли були частиною кола,“чужим/-ою”?
  2. До яких стратегій вдавалися “чужі”, люди в колі? 
  3. Згадайте реальні життєві ситуацїї, коли ви почувалися  як “чужинець/-ка” чи меншина, або коли відчували, що належите до більшості. Як ви думаєте, чому виникають такі ситуації, які їх наслідки?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці відчують на собі, як воно - належати до більшості чи до меншості; зрозуміють прості механізми, що розділяють суспільство; проаналізують стратегії, які ми використовуємо, щоб нас прийняли до групи більшості, та можливі наслідки ситуацій неприйнятої людини (“чужинця/-ки”) для особистості і суспільства.

Використані джерела:

Посібник Ради Європи “Усі рівні - усі різні” - с.86-88

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріали: папір та ручки для спостерігачів/-ок, годинник чи секундомір.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда