TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Проживаємо разом життя перших київських князів

Здобувачі/-ки освіти ознайомляться з історичними портретами і діяльністю перших київських князів через інтерактивні технології. Учні та учениці зможуть розвинути уміння прислухатися до різних думок.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Маріупольської міської ради Донецької області»
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Правління перших київських князів
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати уміння самостійно вчитися на основі вивчення нового навчального матеріалу з використанням різноманітних інтерактивних методів, ресурсів, джерел.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння самостійно вчитися
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає: час утворення Русі-України, дати перших русько-візантійських договорів, повстання древлян проти князя Ігоря;

- розуміє: основні версії походження назви «Русь» («Русь-Україна»); роль міста Києва в утворенні Русі-України; поняття «Русь» («Русь-Україна»), «князь», «дружина», «полюддя», «данина»; історичний портрет особистості як опис, що включає перелік ключових рис зовнішності й характеру, особисту оцінку вдачі особи та думку про неї сучасників, характеристику публічної (політичної, наукової, громадської та ін.) діяльності особи, ставлення сучасників і власне ставлення до цієї діяльності та її результатів;

- уміє: розмістити в хронологічній послідовності відомості про утворення Русі-України, правління князів Аскольда, Олега, Ігоря, їхні походи/реформи; напрямки походів руських князів середини ІХ – Х ст.; визначити напрямки внутрішньої й зовнішньої політики перших руських князів; визначити внесок у розбудову Русі-України її правителів Аскольда, Олега, Ігоря; укласти історичний портрет руського князя.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Утворіть довільно 3 групи для підготовки мінісценок. Рекомендована кількість від 5 осіб. Зверніть увагу дітей на те, що групи будуть виступати за принципом послідовності правління князів: Аскольд (1 група) → Олег (2 група) → Ігор (3 група).

2. Попросіть 1 групу підготувати мінісценку тривалістю до 4 хвилин, що в основі має представлення подій правління князя Аскольда. Для полегшення пошуку центральних історичних фактів про роль історичної особистості в історії надайте групі Додаток 1 "Київське князівство Аскольда". Час для підготовки – 10 хвилин.

3. Попросіть 2 групу підготувати мінісценку тривалістю до 4 хвилин, що в основі має відтворення подій правління князя Олега. Для полегшення пошуку головних історичних фактів про роль історичної особистості в історії надайте цій групі Додаток 2 "Утвердження династії Рюриковичів. Правління князя Олега». Час для підготовки – 10 хвилин.

4. Попросііть 3 групу підготувати мінісценку тривалістю до 4 хвилин, що в основі має демонстрацію ключових подій правління князя Ігоря Рюриковича. Для полегшення пошуку історичних фактів про роль історичної особистості в історії надайте групі Додаток 3 "Правління князя Ігоря». Час для підготовки – 10 хвилин.

5. Після підготовчого етапу тривалістю 10 хвилин запросіть групи презентувати сценки.

6. Паралельно занотовуйте основні тези кожної мінісценки на окремому фліпчарті або дошці. Після того, як усі групи представили свої мінісценки про кожного київського князя за темою, причепіть фліпчарти у класі.

7. Поясніть, що учням і ученицям необхідно записати власні висновки, нові для себе історичні факти про кожного князя у свої робочі зошити. 

8. Підсумуйте і зробіть загальні підсумки, фокусуючись на основних рисах політики князів, проблемах виникнення та становлення Русі-України.

9. Проведіть обговорення та оцінювання. Запитання для дебрифінгу:

  • Як ви себе зараз відчуваєте?
  • Що ви відчували, коли брали участь у підготовці до виступів?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час роботи в групі? Як поділили обов’язки між собою?
  • На ваш погляд, що необхідно запам’ятати про перших київських князів?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці удосконалюють навички ефективного пошуку та збору інформації, звертаючись до різноманітних ресурсів. Діти можуть роз’яснити нову інформацію, отриману від інших людей.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа “Створення новин”, с. 125-126).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кабінету: стільці мають бути розміщені острівцями для 3 груп або стояти навколо 3 столів. Матеріали: фліпчарт і ручки, клійка стрічка для кріплення фліпчартів.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда