TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Реформа

Під час вправи учні/учениці шляхом активної участі у розробці ідей та голосуванні аналізують важливість раціонального використання земельних ресурсів; усвідомлюють відповідальність кожної людини за збереження природних ресурсів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миргородський НВК (днз-знз) «Гелікон»
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Столипінська аграрна реформа
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння важливості раціонального використання земельних ресурсів; поглибити розуміння відповідальності кожної людини за збереження природних ресурсів.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє тенденції і протиріччя соціально-економічного розвитку України початку ХХ століття, індустріальної модернізації, аграрної реформи Петра Столипіна;

- уміє охарактеризувати й проаналізувати особливості соціально-економічного розвитку українських земель.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Перед початком вправи запропонуйте учням/ученицям відчути себе реформаторами. Наголосіть, що від їхніх дій залежатиме економіка країни і становище довкілля.
  2. Об`єднайте дітей у групи (4-5 груп).
  3. Поставте проблемне питання: «Чи можна за допомогою раціонального використання ґрунту підняти економічний стан країни?»
  4. Роздайте аркуші паперу, маркери і запропонуйте групам скласти й презентувати власну аграрну реформу, яка б змогла вирішити поставлену проблему (10хвилин).
  5. Перед початком презентації повідомте, що після завершення презентацій груп буде проводитися голосування, де кожен/-а учень/-иця зможе віддати свій голос за ту реформу, яка йому/їй найбільше сподобалася (умова – не голосувати за свою реформу).
  6. Організуйте презентацію (та агітацію) груп.
  7. Проведіть голосування за реформи. Голосування відбувається таким чином: кожен/-а учень/-иця має змогу віддати свій голос за ту чи іншу реформу, поклавши на стіл групи свою картку.Переможця/-ницю обирають за найбільшою кількістю карток.
  8. Визначивши переможця/-ницю, попросіть прокоментувати вибір учнів/учениць, чому саме ця реформа їм сподобалася.
  9. Проведіть обговорення:
  • Чи можна вивести Україну на світовий ринок завдяки раціональному використанню земельних ресурсів?
  • Як кожен/-а із нас може зберегти ґрунти?
  • Щоб ви порадили аграріям робити для збереження родючості?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють того, що кожна людина є частиною планети і її дії впливають на стан навколишнього середовища. Активна громадянська позиція сприяє вирішенню загальнозначущих проблем (у цьому випадку – збереження і раціональне використання земельних ресурсів).

Використані джерела:
  • Рамка компетентностей для культури демократії : у 3 т. / Рада Європи. -  Європейський центр ім. Верґеланда, 2018. – Т. 2 : Дескриптори компетентностей для культури демократії. – 62 с.
  • Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда