TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Рюкзак хороших рис

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива і неповторна, має власну індивідуальність переконання та світогляд. Проаналізувати ознаки доброго характеру, поміркувати про роль моральних цінностей у формуванні характеру.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Основи здоров'я
Тема уроку/години спілкування: Самовиховання характеру. Риси характеру. Чинники, від яких залежить характер
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Проаналізувати ознаки самовиховання характеру, поміркувати про роль моральних цінностей у формуванні характеру
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Аналізувати свої життєві цінності, визначати залежність формування характеру від різних чинників, формувати життєві навички, необхідні для удосконалення характеру людини

Тривалість вправи: 20 хв
Інструкція для проведення вправи:

Клас об’єднуємо у 4-5 міні-групи по 4-5 учнів, використовуючи будь який спосіб, наприклад: назвати улюблені квіти, пори року.

Кожна міні група отримує завдання на бланках із переліком цінностей, щоб у групі обговорити та проаранжувати за значущістю кожну цінність, поставивши №1- більш значуща, а №18 – менш значуща (див. додаток 1). Після чого кожна із груп пропонує свій варіант розміщення цінностей, що впливають на формування характеру, розрізавши на смужки і наклеївши на чистий бланк назви цінностей у порядку від більш значущої, до менш значущої (див. додаток 2). У ході вправи учні визначають, що може впливати на характер позитивно і негативно.

Далі кожен учасник міні-групи пише на стікері 3 риси, які позитивно впливають на формування його характеру і наклеює до рюкзака з кишенькою (див. додаток 3). На малюнку з камінням учні залишають назву риси, яка їм заважає, або хочуть позбутися (див. додаток 4).

Обговорення.

- Що нового дізналися про себе, чи власні цінності?

- Що, на вашу думку, впливає на формування характеру людини?

- Чому важливо пізнавати власні риси, змінювати їх впродовж життя? Що впливає на це?

- Якщо ми знаємо власні риси, чим це може нам допомогти у житті?

- Чи можуть риси людини змінюватися впродовж життя? Яким чином? Що на це впливає?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють наскільки важливим є формування характеру людини, знання самого себе, та що може впливати на формування цінностей. Розуміють, що брати на себе відповідальність означає вирішувати різні ситуації, які трапляються у житті.

Учні активні, висловлюють та аналізують свою точку зору.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти дітей правам людини «Компас», «Рюкзак», ст.353

Коментарі:

У класній кімнаті, стільці стоять навколо 4-5 столів. На столах розкладені бланки з переліком цінностей 5 штук, 5 штук чистих бланків для заповнення. На класній дошці висить малюнок рюкзака, малюнок каміння.

Матеріали: ножиці 5 пар (одні на міні-групу), клей 5 штук (один на міні-групу), стікери 5 штук (1 штука будь якого кольору на міні-групу).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда