TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Розмаїття культурного самовираження

Учні та учениці, прочитавши статті 1 та 2 Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, створюють презентації (відповідно до переліку критеріїв), в яких окреслюють культурні особливості країн, котрі вони обрали.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад «Загальноосвітній навчально-виховний комплекс «школа – дитячий садок» №6 Козятинської міської ради Вінницької області»
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Практична робота № 6. Розробка презентацій з елементами анімації, відеокліпами, звуковими ефектами та мовним супроводом
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Ознайомити учнів/учениць із Конвенцією про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, сформувати розуміння цінності розмаїття культур засобами проєктування та створення комп’ютерної презентації
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може наповнити презентацію мультимедійним вмістом;

- може додавати та налаштовувати анімаційні ефекти до слайдів та об’єктів на них;

- виявляє логічне мислення.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Ознайомте учнів та учениць із поняттям культурного розмаїття шляхом перегляду відеоролика https://www.facebook.com/watch/?v=242223543509314
  2. Об'єднайте дітей у групи (3–4 особи). Попросіть учнів/-ениць розповісти одне одному про різноманітні традиції у їхній сім’ї, країні, поділитися своїми знаннями про різноманіття інших культур.
  3. Роздайте картки зі статтями «Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження» (ст. 1, ст. 2) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/952_008#Text та запропонуйте учням/-еницям ознайомитися з ними (Додаток).
  4. Попросіть кожну групу обрати якусь країну та створити комп’ютерну презентацію про неї, її культурне надбання. Також поясніть, що діти мають розмістити у презентації рекомендації для держави та людей-носіїв відповідної культури, що допоможуть реалізувати статті 1 та 2 Конвенції. Прокоментуйте, що учні/-ениці можуть на власний розсуд вибрати дизайн, підібрати зміст, фото та малюнки, взяти інформацію з Конвенції. Наголосіть на обов'язковому використанні анімації (2-3), відео, звукових ефектів та мовного супроводу. Ознайомте дітей із критеріями оцінювання.

Орієнтовні критерії (критерії учні/-ениці можуть переглянути, додати, змінити):

  • Презентація має містити 5-6 слайдів;
  • Обов'язковим є титульний слайд та слайд зі списком використаних джерел;
  • Наявність рекомендацій для держави та людей-представників відповідної культури, які допоможуть реалізувати положення зазначені в Конвенції.
  1. Організуйте демонстрацію презентацій та обговорення робіт згідно з критеріями.
  2. Проведіть підсумкове обговорення за такими питаннями:
  • Яке значення має культурне різноманіття для загальної спадщини людства? Обгрунтуйте свою точку зору.
  • На вашу думку, як впливає культура розвинених країн на культуру традицій менш розвинених країн?
  • Що саме з розмаїття форм культурного самовираження різних країн, представлених у презентації, вас зацікавило найбільше?
  • Про які спільні цінності, практики різних країн ви почули, побачили?
  • Які заходи має здійснювати держава, щоб створити умови для розквіту й вільної взаємодії культур?
Підсумок за результатами проведення вправи:

    Діти розуміють, що кожна культура має право «на життя», культурне розмаїття є загальною спадщиною людства, яку необхідно цінувати й зберігати на благо всіх.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Конвенція про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Конвенція про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження /кілька примірників на кожну групу/.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда