TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Розробка критеріїв якості виготовлення виробу

Під час групової роботи діти створюватимуть критерії якості виготовлення м'якої іграшки.

 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 101 Запорізької міської ради Запорізької області
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: М’яка іграшка як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Конструкційні матеріали. Розробка критеріїв якості виготовлення м'якої іграшки
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розробити критерії якості виготовлення виробу для контролю якості не тільки після виготовлення виробу, а й у процесі роботи над ним; розвивати відповідальність учнів/учениць, групову взаємодію, уміння працювати в команді, брати на себе відповідальність за ухвалені рішення, відчуття «власної значущості».
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Гнучкість та вміння адаптуватися, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- визначає у співпраці з іншими критерії якості виробу;

- розуміє необхідність дотримання якості виробу не тільки після його виготовлення, а й у процесі роботи над ним.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. За допомогою гри, яка поділяє клас на групи (наприклад, шляхом роздавання парних карток, які формують групи), об'єднайте клас у 4-5 груп залежно від кількості учнів/учениць. У кожній групі повинно бути не більше п’яти дітей. Надайте групам назви: А, Б або В.
  2. Надайте інформацію про критерії якості виготовлення м'якої іграшки.

    (Контроль якості виробу — це кількісна та якісна перевірка певних властивостей: перевірка геометричних розмірів, виявлення дефектів, відповідність вимогам до даного виробу тощо. Слід звертати увагу на якість та точність обробки деталей, чистоту виробу, відсутність на ньому дефектів. Якість виробу контролюють не тільки після його виготовлення, а й у процесі роботи над ним. У процесі виконання творчої роботи виникає необхідність контролю за розмірами, узгодження розмірів деталей, що збираються у виріб. Контролюється якість і надійність збирання, якість поверхні кожної деталі та виробу в цілому. Під час розробки критеріїв ураховують низку вимог до якості створення виробу: функціональні (відповід­ність призначенню), технологічні (якість виготовлен­ня), ергономічні (зручність у використанні), естетичні (краса й привабливість), економічні (витратність мате­ріалів і часу на виготовлення виробу).

  3. Роздайте кожній групі аркуш паперу, розділений на три частини. Поясніть, що діти мають записати у верхній третині аркуша показникі  якості, які, на їх думку, повинні бути у виготовленній ними іграшці. Наголосіть, що діти мають записати кожну пропозицію, і кожна пропозиція повинна бути пронумерована.
  4. Поставте учеям/ученицям такі запитання: Наскільки добре, на вашу думку, ви виконали це завдання? Які дії вам усім допомогли? Що заважало?
  5. Попросіть учнів/учениць передати свою роботу до наступної групи (А до Б, Б до В, В до А).
  6. Запропонуйте кожній групі розглянути перелік крітеріїв, підготовлений попередньою групою, за допомогою таких запитань: Що нам потрібно робити,щоб виріб був якісним? Яких технологій нам потрібно дотримуватись? На які якості обробки деталей та самої іграшки треба звернути увагу? 
  7. Попросіть учнів/учениць знову.передати свої аркуші паперу. Поясніть, що на цьому етапі групи мають розглянути всю інформацію, підготовлену попередніми двома групами та погодити максимум п’ять критеріїв. Попросіть записати ці критерії великими літерами на останній третині аркуша.
  8. Попросіть дітей прикріпити аркуші з результатами роботи на дошку. Запропонуйте доповідачу/-ці від кожної групи пояснити критерії всьому класу.
  9. Проведіть дискусію, під час якої учні/учениці мають визначити недоречні критерії та дійти згоди щодо того, які дублювання можна видалити. Можливо, деякі групи не будуть згодні видаляти свої пропозиції, у той час як інші можуть погодитися. Діти повинні спробувати дійти рішення, з яким погодяться всі. У разі дублювання пропозицій, замість того, щоб виключати з розгляду роботу групи, можна залишити ці пропозиції для подальшого розгляду.
  10. Організуйте голосування за критерії якості виготовлення виробу. Роздайте кожній дитині п'ять наліпок, які він/вона може «витратити» на критеріїї якості, які, на його/її думку, повинні бути розроблені. Поясніть, що учні/учениці можуть віддавати свій голос за допомогою наліпок у будь-який спосіб за бажанням, наприклад, вони можуть віддати всі голоси за один критерій або розподілити голоси порівну.
  11. Оберіть 5 критеріїв якості з найбільшою кількістю голосів, запишіть їх та розмістіть на видному місці у класі.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють важливість особистої відповідальності за дотримання критеріїв якості виготовлення виробу, необхідність дотримуватися критеріїв не тільки після виготовлення виробу, а й у процесі роботи над ним, дотримуватися технологічної дисципліни. Діти відчувають відповідальність за якість свого виробу та можуть зробити самооцінку свого виробу.

Використані джерела:

Навчання демократії: збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини / Р. Голлоб, П. Крапф. – Пер. з англ. та адапт. Н. Г. Протасової. – К. : Основа, 2016. – Т. 6.  с. 11-12

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Великі аркуші паперу, маркери, наліпки.
Коментарі:

Цю вправу можна використовувати не тільки для виготовлення м'якої іграшки, але й для будь-якого виробу в 6,7,8 класах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда