TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сервірувальний килимок

Вправа навчає учнів та учениць 5 класу співпрацювати і співчувати, поважати й любити природу. Діти практикуються у знаходженні компромісу, щоб жити у злагоді з оточуючими.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Є. Гуцало «Лось». Вічне протистояння добра і зла
Клас: 5
Мета вправи/заняття: - Навчитися, працюючи в групах, розподіляти ролі, співпрацювати, поважати думку іншої людини; - Удосконалити навички аналітичного та критичного мислення, обговорюючи протистояння добра і зла; - Розвинути вміння слухати й спостерігати
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • переказує оповідання, визначає його тему та жанрові особливості;
  • коментує фрагмент, що найбільше вражає;
  • характеризує образи;
  • дає власну оцінку зображуваному;
  • міркує про великий світ природи й людину в ньому, про добро і зло, любов і милосердя.
Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.Об’єднайте учнів/-ениць у групи по четверо, проговоривши  словосполучення “оберігати й цінувати”, “людина і природа”. Ті, хто промовив «оберігати», - одна група, ті, хто сказав «цінувати», - друга група, ті, хто промовив «людина»,- третя група, і «природа» - четверта група. Роздайте кожній групі набір з чотирьох маркерів різного кольору.

  1. Попросіть учнів/-ениць кожної групи підготувати сервірувальний килимок: слід намалювати на аркуші формату А3 прямокутник, розподілений на чотири сектори та колом посередині.
  2. Попросіть учнів/-ениць індивідуально написати у своєму куті килимка твердження, яке відповідатиме на таке запитання: “Хто з героїв оповідання, на вашу думку, є Добром, а хто – Злом”. Дайте час записати свою відповідь. Нагадайте, що кожен/-а має писати маркером певного кольору.
  3. Поясніть, що тепер учасникам/-цям груп треба записати чотири речення, що відображатимуть груповий консенсус, який випливає з індивідуальних висновків кожного учня/-ениці. Кожен/-а учень/-иця групи записує маркером певного кольору одне з чотирьох речень посередині килимка. Таким чином, посередині килимка будуть усі чотири кольори.
  4. Запропонуйте учасникам кожної групи обговорити те, що вони запишуть посередині килимка.
  5. Попросіть групи по черзі озвучити записані результати.
  6. Запропонуйте учням/-еницям сісти в коло для обговорення:
  • Наскільки комфортно вам було працювати в групах?
  • Що викликало напругу?
  • Наскільки легко/важко вам було висловлювати власну думку?
  • Що нового ви відкрили для себе на уроці?
  • Як змінилося ваше ставлення до природи після уроку?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці навчилися, працюючи в групах, розподіляти ролі; зрозуміли ефективність співпраці; усвідомили важливість поваги до думки іншого; удосконалили навички аналітичного та критичного мислення, вивчаючи тему «Є. Гуцало «Лось». Вічне протистояння добра і зла»; розвинули вміння слухати й спостерігати.

Використані джерела:

«Наскрізні компетентності для демократії». “60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань”. Ференц Арато, Йозеф Губер, Ільдіко Лазар і Паскаль Момпуа-Гайяр. Видання друге. Ст. 185-187

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші формату А-3, маркери різних кольорів, клейка стрічка.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда