TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Що я знаю про масштаб?

Як легко знайти відстань за допомогою масштабу? Завдання цієї вправи допоможуть зробити урок по цій темі цікавим та практичним.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ “Солоницівський ліцей №2” Солоницівської селищної ради
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Види карт за масштабом
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

відповідає самостійно на чітко сформульовані запитання за відомою / опрацьованою інформацією природничого змісту  [6 ПРО 4.2.1-2];

працюючи у групі, надає іншим важливу або корисну інформацію.

Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу розрізнити різні види масштабу на географічних картах. Я можу пояснити, як перевести числовий масштаб в іменований. Я можу виміряти відстань на місцевості за допомогою масштабу і визначити масштаб, якщо знаю співвідношення між відстанню на карті та місцевості. Я допомагаю іншим учасникам групи.
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Приготуйте зображення 2-х географічних карт (світу та України) і  поставте питання, чим ці карти відрізняються. Продовжуйте збирати відповіді доти, поки учні/учениці не скажуть слово “масштаб” . (1 хв.)
  2. Об’єднайте учнів/учениць у групи за допомогою слів "сантиметр", "метр", "кілометр". (1 хв.)
  3. Поясніть, чим відрізняється числовий та іменований види масштабу та дайте завдання знайти відповідність між цими видами. Запропонуйте групам зафіксувати відповіді на окремих аркушах (5 хв.)
  4. Попросіть кожну групу порівняти свої відповіді з відповідями сусідньої групи та зробити позначки біля правильних відповідей. (2 хв.)
  5. Дайте групам наступне завдання - визначити масштаб карти, знаючи  відстань на місцевості та на карті. (3 хв.)
  6. Попросіть групи обмінятися своїми завданнями для взаємоперевірки (2 хв.)
  7. Дайте учням практичне завдання - зобразити на аркуші відстань у 600 м у певних масштабах (для кожної групи свій масштаб). (3 хв.)
  8. Попросіть лідерів груп презентувати  роботу і проаналізуйте правильність виконання. (3 хв.)
  9. Підведіть підсумок та проведіть загальне обговорення (5 хв.):                                                                                                                                                                         Розмістіть у різних кутках класу зображення 4 доріг  (грунтової, бруківки, асфальтованої,швидкісного автобану). Поясніть, що кожна з них відповідає певному рівню комфорту для учасників руху. Запросіть учнів/учениць стати біля одного із зображень в залежності від того, наскільки самостійно вони можуть визначити відстань на місцевості за допомогою масштабу?                                                                                                                                                                                                                                   
    • Підніміть руку, хто активно працював в групі?
    • Підніміть руку, хто допомагав іншим зрозуміти завдання?
    • Які емоції ви відчували, коли виконували свою частку роботи?
    • З якими складнощами ви стикнулися?
Використані джерела:

Державний стандарт базової середньої освіти. Затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.

URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/898-2020-%D0%BF#Text (дата звернення 11.07.2023).

Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2/ Рада Європи, “Центр освітніх ініціатив”. Львів, 2018. URL:https://drive.google.com/file/d/1vn4ZIxCklCXRdIGQAzrfS4SOAxkaxmPc/view?usp=sharing

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Географічний атлас або карти різні за масштабом, лінійки
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда