TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Що станеться, якщо…

Дітям пропонується уявити ситуацію: прокидаємося якось уранці, виходимо на вулицю і бачимо… Навколо будинки, стовпи, дорога, але немає жодного дерева, жодної травинки. Тільки гола земля та асфальт скрізь. Усі рослини зникли. Ось так – раз, і немає їх більше ніде на Землі. І що чекає на нас у перспективі? Що станеться з нашою планетою і зі всім живим на ній? Що ж буде?

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 101 Запорізької міської ради Запорізької області
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Картина (аплікація з природних матеріалів). Конструкційні матеріали для виготовлення картини
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння значення рослин у природі, відповідальність за навколишнє середовище; прагнення до дбайливого ставлення до рослин для збереження рівноваги в екосистемі.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає і використовує види конструкційних матеріалів для виготовлення  аплікації з природних матеріалів;

- може зробити аплікацію;

- правильно добирає матеріали й інструменти для виконання аплікації;

- характеризує особливості рослинних форм;

- виявляє охайність у роботі з природним матеріалом.

Тривалість вправи: 15-20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Поясніть дітям, що одна ситуація може призвести до ланцюга подій, до цілого каскаду наслідків. 

2. Об’єднайте учнів/учениць у малі групи по 4–5 осіб.

3. Роздайте кожній групі ситуацію і  великий аркуш паперу. Поясніть, що діти мають розглянути, як вона впливатиме на життя людей. Кожна група має представити «Що станеться, якщо…». Оголосіть завдання: розглянути ситуацію, показати методом каскаду наслідків (Додаток), які наслідки можуть виникнути в результаті цієї ситуації, розглянути, який вплив вона може мати на життя людей. Результат може бути у різних форматах: колаж, лепбук, постер, плакат та ін. 

4. Організуйте презентацію результатів роботи груп. Заохочуйте креативність дітей, наприклад, можна уявити себе кимось із персонажів (мураха, людина, зайчик, бджола) та розказати від його імені про своє ставлення до описаної ситуації.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що кожний вчинок має наслідки, аналізують власний досвід. Під час обговорення уявної ситуації пояснюють, чому природа важлива для людини, розуміють відповідальність кожної людини за навколишній життєвий простір, усвідомлюють власну роль у вирішенні питань, що стосуються збереження рослин. Учні/учениці у командній взаємодії приходять до висновку про необхідність збереження та примноження рослин, дбайливого ставлення до навколишнього світу.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Компасито: Пособие по обучению детей правам человека, с. 222–226

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Додаток. Каскад наслідків.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда