TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Що ви бачите?

Вправа «Що ви бачите?» навчить дітей аналізувати різні ситуації; критично мислити; зацікавить використовувати різні засоби масової інформації неупереджено.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст Братської районної ради Миколаївської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Mass media in our life. Newspaper and magazines
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвинути у дітей навички критично аналізувати ситуацію перш ніж зробити вибір; спонукати до перевірки інформації; навчити використовувати словниковий запас та логічні докази; бути продуктивним/-ою учасником/-цею команди.
Ключова складова громадянської компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- доцільно використовує попередньо набуті навички вживання лексики з теми «Mass media»;

- розвиває навички письма з теми.

Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениці класу у групи по 4-5 осіб.
  2. На дошку, за допомогою клейкої стрічки або шпильок, почепіть малюнки – ілюстрації з різних газет або журналів (4-5 зображень різних галузей життя. Наприклад: харчування, зовнішність, природні катастрофи, знесення будинків тощо) (Додаток 1).
  3. Роздайте кожній групі по 2 чистих аркуші паперу.
  4. Попросіть учнів/учениць уважно роздивитися на дошці кожне зображення, а потім написати два альтернативні заголовки. На першому аркуші – позитивний, на другому – негативний. Дайте на обговорення та складання заголовків 5 хвилин.
  5. Коли всі справляться з завданням, причепіть заголовки під відповідними зображеннями. Попросіть одного/-у представника/-цю від кожної групи порівняти їх.
  6. Проведіть обговорення в колі:

-  Що ви відчували, коли переглядали зображення? (What did you feel when you analyzed this image?)

-  Які емоції викликали у вас зображення? Які емоції викликали підписи? (What emotions did the pictures cause in you? What emotions did the titles caused in you?)

-  Скільки різних заголовків ви дібрали до одного і того ж зображення? (How many different interpretations were there of each picturе?)

-  Чому різні люди бачать різні речі в одних і тих же малюнках? Чому це відбувається? (Did different people see different things in the same picture? Why did it happen?)

-  Коли ви читаєте газети та журнали, на що перше звертаєте увагу - на заголовки чи зображення? (When you read the papers or magazines, which do you look at first the captions or pictures?)

-  Наскільки зображення передають правдивість того, що сталося в ситуації? (To what extent do pictures show the truth of what happened in a situation?)

-  Для чого, на вашу думку, редактори/-ки використовують картинки: для передачі інформації, збудження емоцій, провокації співчуття тощо? (How do editors use pictures to convey information, arouse emotions, provoke sympathy etc?)

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти співпрацюють у групах, застосовуючи навички критичного мислення та використовуючи набуті знання з теми; аналізують запропоновані зображення та вдало підбирають аргументи для доведення власної думки, щодо свого вибору заголовків; проявляють творче та критичне мислення.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа «Що ви бачите?»с. 182).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Зображення різних подій з газет та журналів, чисті аркуші паперу, клейка стрічка або шпильки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда