TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Школа – це життя: живемо екологічно?

Вправа допоможе розвивати в учнів/учениць відповідальне ставлення до навколишнього простору, навички співпраці, відповідальність за ухвалені рішення.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Значення гігієни житла в житті людини
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Розвивати відповідальне ставлення до навколишнього простору, уміння працювати в команді, брати на себе відповідальність за ухвалені рішення.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Впевненість у собі, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- обговорює та висловлює власну думку щодо важливості гігієни житла в житті людини;

- усвідомлює особисту відповідальність за життєвий простір, чистоту в приміщенні;

- усвідомлює важливість вибору миючих засобів та їх впливу на довкілля.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Наголосіть, що школа є тим простором, де не тільки відбувається навчання, а й саме життя, вона має соціальні, наприклад, екологічні проблеми, що потребують вирішення.

2. Об’єднайте дітей у групи. Роздайте кожній групі завдання намалювати й презентувати соціальний плакат, висвітливши у ньому питання, що стосуються збору та утилізації сміття, що накопичується у школі.

3. Поясніть, що учні/учениці мають презентувати свої плакати, вивісивши на стіні. Можна запропонувати провести загальношкільну презентацію або презентацію для громади.

4. Проведіть обговорення:

  • Наскільки важливим для вас є питання чистоти приміщень?
  • Як і куди збирається сміття у школі?
  • Хто за це відповідальний?
  • Як можна зменшити кількість сміття у школі?
  • Що можете ви особисто та ваш клас зробити для цього?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють важливість гігієни житла в житті людини, розуміють відповідальність кожної людини за навколишній життєвий простір, власну роль у вирішенні питань, що стосуються забруднення навколишнього середовища.

Використані джерела:

Зростаємо у демократії: плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини / Р. Голлоб, В. Вайдінгер. – Пер. з англ. та адаптація О. В. Овчарук. – К.: Основа, 2012. – Т. 2, с. 81–82.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда