TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перегони

Під час вправи учні/учениці в ігровій формі формують уміння визначати положення прямої в системі координат залежно від коефіцієнтів рівняння; вчаться працювати в команді,  чути та аналізувати відповіді інших, нести відповідальність за свою частку у командній роботі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Пустомитівський ЗЗСО № 2 І-ІІІ ступенів імені Василя Кучабського
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Лінійні функції
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати вміння працювати у команді, визначаючи місцеположення прямої в системі координат залежно від коефіцієнтів.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Відповідальність, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

 • розв’язує вправи, що передбачають з’ясування окремих характеристик функції за її графіком; 
 • розрізняє положення прямої в системі координат в залежності від коефіцієнтів рівняння.
Тривалість вправи: 20-25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
 1. Об’єднайте дітей у дві команди з однаковою кількістю учнів/учениць.
 2. Кожній команді роздайте кілька аркушів А4 та маркери.
 3. Відмітьте “Старт” та “Фініш” клейкою стрічкою на рівній відстані для обох команд  і розмістіть команди у кінці класної кімнати за лінією старту (3 хвилини).
 4. На першому етапі дайте одному/одній з учнів/учениць кожної команди початкову формулу, записану на аркуші. і поясніть почергово, як схематично виглядатиме графік даної функції у залежності від коефіцієнтів формули, зобразивши його на мультиборді у графічному калькуляторі GeoGebra або на дошці. Цей аркуш стає першим на лінію старту.
 5. Далі у словесній формі видозмініть формулу (наприклад: “дана пряма має перетинати вісь ОУ у точці з координатою (0;7)” - для однієї команди і  “дана пряма має мати нахил вліво “ - для другої команди). Учні/учениці кожної команди міняють у початковій формулі потрібні параметри, записують її на аркуші  і показують її учителю/учительці. Поясніть: якщо відповідь правильна - учень/учениця ставить свій аркуш із записаною відповіддю після першого аркуша у напрямку “Фінішу”. 
 6. Знову видозмініть у словесній формі  утворену формулу (для кожної команди по-іншому) і наступний/наступна учень/учениця команди записує відповідь на аркуші, який демонструє для перевірки учителю/учительці. Якщо відповідь правильна - команда додає свій аркуш до попереднього. Перемагає команда, яка першою досягне “Фінішу” (10- 5 хвилин).
 7. Проведіть обговорення виконаної вправи (7 хвилин). Запитання для дебрифінгу:
 • Які емоції викликала у вас проведена вправа?
 • Що ви відчували, коли розв’язували свою частину завдання?
 • Чи були ви особисто відповідальні за результат вашої команди? Що ви при цьому відчували?
 • Які прогалини у знаннях ви спостерігали у себе та однокласників/однокласниць?
 • Чого ви навчилися у ції вправі?
 • Якби у вас була можливість виконати вправу ще раз, що б ви зробили по-іншому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці  можуть пояснити положення прямої у системі координат відносно коефіцієнтів; демонструють уміння співпрацювати у команді і нести відповідальність за результат  спільної роботи, помічають позитивні моменти у негативному досвіді.

Використані джерела:
 • Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа “Доміно”).
 • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2. 
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: 30-40 шт. аркушів А4, 4 маркери, мультиборд (робота у графічному калькуляторі GeoGebra) або дошка та крейда, наклеєні розмітки старту і фінішу.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда