TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Словник демократії

Яким є ваше перше уявлення про людину з іншої країни? Як це можна перекласти у малюнок? Для того, щоб отримати задоволення від вправи, вам не обов’язково бути художником/художницею!

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Велика Британія
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Опрацювати і дослідити відмінності культур власної країни та іншомовної.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • демонструє розуміння цінності культурного розмаїття та потреби жити разом у мирі.
Тривалість вправи: 30–45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учасників і учасниць у кілька груп по 5-6 осіб (Додаток 1).
  2. Роздайте сформованим командам аркуші паперу, кольорові олівці та запропонуйте місце, де їм буде зручніше працювати на певній відстані одна від одної (Додаток 2).
  3. Запросіть по одній людині з кожної команди і роздайте їм слово (Додаток 3).
  4. Поясніть, що людина зі словом має обрати члена/членкиню своєї команди, який/яка буде малювати побачене слово (потрібно малювати лише малюнки, не можна на папері писати слова, цифри, зображувати валюту або прапори країн).
  5. Додайте, що решта команди має відгадати слово (не можна ставити питання, члени/членкині команди можуть лише висловлювати здогадки). Коли слово відгадують, всі члени/членкині команди мають його вигукнути і таким чином отримати бал для своєї команди (бали, зароблені кожною командою, записуються на фліпчарті або дошці).
  6. Поясніть, що після кожного раунду змінюється людина, яка отримувала слово та людина, яка малювала (після завершення раунду попросіть людину, яка малювала, підписати свій малюнок саме тим словом, про яке йшлося, не дивлячись на те, чи його вгадали, чи ні).
  7. Слідкуйте за тим, щоб кожен/-а учасник/-ця команди намалював/-ла слово.
  8. Наприкінці попросіть групи повісити свої малюнки для порівняння й обговорення образів слів.
  9. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Якщо вправа була для вас важкою, поясніть чому?
  • Подивіться та порівняйте, чи співпадають образи у команд, чи ми бачимо різні інтерпретації одних і тих самих слів?
  • Ті, хто малювали, поясніть, чому ви обрали саме цей образ для того, щоб команда вгадала слово?
  • Якими є ваші образи - негативними чи позитивними?
  • Поміркуйте, звідки беруться наші уявлення?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що наші уявлення та створені образи беруться зі стереотипів, які дуже часто не мають нічого спільного з дійсністю, тому потрібно вивчати англійську мову, щоб мати можливість поспілкуватися з іноземцем/-кою і зрозуміти, як воно є насправді. Порівняння культури власної країни та іншомовної надає змогу зрозуміти, що всі мають спільні демократичні цінності: рівність, свободу, братерство, повагу.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 68-70.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають стояти навколо столів, відстань між столами приблизно 1 м, перед столами має стояти фліпчарт або дошка. Кількість столів залежить від кількості груп, а кількість стільців від кількості учасників/-ць. Матеріали: папір А4 (5-6 аркушів на групу), набір кольорових олівців на групу.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда