TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Стіна тиші

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особлива й неповторна, має власну індивідуальність, переконання та світогляд та належить до певної спільноти / суспільства.

Учні та учениці, базуючись на фактах, висвітлюють власне сприйняття людиною самої себе.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Патріотичні ідеї в "Пісні про Роланда"
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Формування морально-етичних якостей школярів; самоконструювання поняття "патріотизм".
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює власне ставлення до персонажів та їхніх вчинків;

- виявляє актуальний зміст середньовічних творів, вічність порушених у них проблем.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Перед входом до класної кімнати запропонуйте дітям обрати собі смайл (червоний, жовтий, синій) - таким чином утворюються 3 групи для роботи на уроці: червоні, жовті, сині.
  2. Попросіть кожну групу сісти у півколо обличчям до дошки. Покладіть на парти для учнів та учениць кожної групи аркуш фліпчарта, на якому вони мають дописати У ПОВНІЙ ТИШІ та у визначений проміжок часу (5 хвилин) продовження речення: «Патріотизм – це…»
  3. Поясніть, що діти мають по черзі доповнювати речення, записане на аркуші фліпчарту. У такий спосіб на аркуші з'являється декілька речень-визначень патріотизму.
  4. Після того, як відведений на написання час закінчується, попросіть кожну дитину обрати та прочитати вголос речення, написане кимось з його групи. Тим часом, використовуючи відповіді учнів, створюйте на дошці схему «Патріотизм – це…». Після цього заповнені фліпчарти закріпіть на дошці.
  5. Організуйте фронтальний обмін думками (2-3 учасника від групи). Діти можуть використовувати такі мовні конструкції:

 – «Я дізнався/-лася …»

 – «Я з’ясував/-ля …»

  1. Після обговорення визначення поняття «Патріотизм» запропонуйте учням та ученицям відповісти на запитання:
  • Хто є головним героєм у творі «Пісня про Роланда»? (Лицар Роланд)
  • Які якості характеру мали визначати справжнього рицаря? ( Хоробрий, безстрашний, могутній, прекрасний, грізний; перед боєм «став гордим, як лев чи леопард».)
  • Чи можна назвати Роланда справжнім патріотом? Відповідь обгрунтуйте.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що в творі уславлюється героїзм та патріотизм середньовічного лицаря Роланда. Граф Роланд, племінник Карла Великого, уособлює у собі мужність, доблесть, відвагу. Це справжній патріот своєї країни. Також діти конструюють власне розуміння поняття "патріотизм" та знайомляться з поняттями, створеними іншими. 

Використані джерела:

Навчання демократії: збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини / Р. Голлоб, П. Крапф. – Пер. з англ. та адаптація Н. Г. Протасової. – К. : Основа, 2016. – Т. 6, с. 60.

Коментарі:

Облаштування класної кімнати: стільці кожної групи стоять півколом до дошки, перед стільцями стоїть парта, на якій заздалегідь розміщено аркуш фліпчарта та маркери.

Матеріали: 3 аркуши фліпчарту (для кожної групи), маркери.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда