TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Стіна тиші. Помовчимо про середньовіччя!

Вправу доцільно провести двічі: на початку навчального року (варіант А) і наприкінці (варіант Б).

Вправа дає можливість проявити себе учням/ученицям, які в стандартних умовах поступаються дітям зі швидкою реакцією, учням/ученицям, яким потрібен час для того, щоб подумати і сформулювати думку. Методом своєрідного мозкового штурму в повній тиші, не радячись одне з одним, діти діляться своїми ідеями, знаннями із заданої теми, а після цього шляхом фронтального обговорення знаходять колективне рішення.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Варіант А: "ступ: Середньовіччя як період розвитку людства. Варіант Б: Узагальнення до курсу «Історія середніх віків»
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Варіант А: створити умови, адаптуючись до яких, діти практикуватимуть знання і уміння, сформулюють власні очікувані результати щодо курсу «Історія середніх віків». Варіант Б: створити незвичні умови,вяуих діти зможуть проявити знання і уміння та узагальнити знання з курсу «Історія середніх віків» .
Ключова складова громадянської компетентності: Гнучкість та вміння адаптуватися
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Варіант А:

Учень/учениця:

  • розуміє Середні віки (доба Середньовіччя) як період між історією Стародавнього світу та Новою історією;
  • формулює власні очікувані результати щодо курсу «Історія Середньовіччя».

Варіант Б:

Учень/учениця:

  • узагальнює та систематизує знання з історії Середньовіччя.
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Варіант А:

Поясніть дітям, що, починаючи вивчати період Середньовічної історії, вони мають спробувати наперед визначити, що таке Середньовіччя (методом своєрідного мозкового штурму, і зробити це в тиші).

Варіант Б:

Поясніть дітям, що, закінчуючи вивчення Середньовічної історії, вони мають спробувати узагальнити свої знання з курсу. Скажіть, що зробити це необхідно в тиші.

Варіант А, Б:

  1. Об’єднайте учнів/учениць у кілька груп. Кількість груп і кількість учасників/учасниць у кожній групі залежатиме від кількості дітей у класі. Оптимальна кількість учасників/учасниць групи – 4-5. Способи формування груп можуть бути різними, наприклад, діти можуть об’єднатися за бажанням.
  2. Запросіть учнів/учениць сісти у групах, роздайте групам аркуш паперу для фліпчарту з написом «Середньовічччя – це …».
  3. Запропонуйте групам закінчити речення. Спілкуватися на даному етапі не можна, має стояти тиша. Наголосіть,що свій варіант має написати кожен/-а учасник/-ця групи. (час – 4-5 хвилин).
  4. Попросіть дітей вивісити аркуші на дошку і по одній підійти до дошки. Попросіть прочитати по одному (не своєму!) твердженню та прокоментувати його.
  5. Після того, як всі твердження прочитані, запропонуйте дітям перейти до обговорення вправи. Обговорення проводиться по таким питанням:

- Як вам працювалося?

- Як ви почувалися в ситуації, коли не можна порадитися з членами/-кинями своєї команди?

- Чи допомогли вам відповіді однокласників/-ць краще зрозуміти, що таке Середньовіччя?

- Які визначення вам здаються найбільш вдалими?

- Що нового ви дізналися про Середньовіччя?

- Чого ви очікуєте від вивчення середньовічної історії? (для варіанту А)

- Чи справдилися ваші очікування під час вивчення середньовічної історії? (для варіанту Б)

- Які характерні риси Середньовіччя ви вважаєте головними? (для варіанту Б)

- Чого ви очікуєте від вивчення Нової історії? (для варіанту Б).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці  усвідомлюють, що шляхом колективного збирання думок і ідей (шляхом мозкового штурму) можливо знайти відповіді на непрості, на перший погляд, питання. Дана вправа дає можливість проявити себе дітям, яким потрібен час на обдумування питань, і які можуть буди не зовсім успішними під час фронтального опитування, коли першими дають відповіді учні/учениці зі швидкою реакцією. У результаті вправи учні/учениці формулюють певні очікувані результати щодо вивчення Середньовіччя (у варіанті А) чи узагальнюють матеріал, вивчений протягом року (у варіанті Б). Вправа дає можливість дітям проявити знання в незвичній ситуації.

Використані джерела:

«Навчання демократії». Збірник практичних занять з ОДГ/ОПЛ. Т.VІ (вправа «Стіна тиші» с. 60).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: парти і стільці можуть бути розставлені у відповідності до кількості груп і учасників/-ць (якщо часу перед уроком обмаль,то парти і стільці можна залишити на звичних місцях, а за необхідності п’ятий стілець можна доставити). Матеріали: аркуші для фліпчарту (чи напівватман) з написом у центрі «Середньовіччя – це …» (один на групу), маркери (2-3 на групу), магніти чи інший матеріал для кріплення паперу на дошку.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда