TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Стрічка часу (з минулого в майбутнє)

Вправа має зорієнтувати учнів/учениць в історичному часі; навчити критично аналізувати; висловлювати особисте ставлення до історичних подій та явищ.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Штомпелівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Хронологічні межі історії стародавнього світу
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Навчити учнів/учениць орієнтуватися в історичному просторі; порівнювати та оцінювати історичні явища, історичні джерела.
Ключова складова громадянської компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Повага, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити поняття «історична пам’ять», «пам’ятка історії», «пам’ятник», «права людини і громадянина», «конституція»;

- розповідає про події, життєвий шлях осіб, яким зведено пам’ятники;

- наводить приклади порушення прав людини у минулому;

- може пояснити, як і навіщо турбуватися про пам’ятки історії рідного краю.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Проводити вправу слід після того, як учні/учениці опанували тему «Історія України в пам'ятках» і мали змогу закріпити матеріал вдома за підручником.

Перший етап (підготовчий - 5–10 хвилин)

1. Перед початком уроку на дошці чи на аркушах паперу намалюйте стрічку часу від заснування Київської Русі до сучасності.

2. Запропонуйте учням/ученицям об’єднатися в групи, застосувавши гру «Знайди пару». Для цього варто завчасно підготувати ілюстрації з даної теми. Учні/учениці відшукують собі пару.

Другий етап (робота в групах – 25 хвилин)

3. Поясніть, що діти мають обговорюють між собою стрічку часу: дати, які на ній зображені, й ілюстрації, які їм відповідають (2-3 хвилини).

4. Запросіть по одному/-ій  представнику/-ці від групи по черзі підійти до дошки, щоб записати під однією датою подію та прикріпити відповідну ілюстрацію, яка випала учням/ученицям під час гри “Знайди пару” і відповідає хронологічним межам (2 хвилини).

5. Запросіть дітей з кожної команди на підставі нотаток презентувати рік і подію, яка відбулась, навести приклади прав людини, які були порушені у минулому (5 хвилин).

6. Після кожної промови надайте час для коментарів учасників/-ць (до 1 хвилини).

7. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Які теми виявилися найважчими і чому?
  • Які права людини були передбачені в кожному з формулювань?
  • Яке з формулювань було найбільш спірним і чому?
  • Що ви запропонували б певному уряду, аби не сталися ті чи інші події?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють особисте ставлення до історичних подій, явищ і діячів, аналізують наслідки, визначають пріоритети.

Учні/учениці усвідомлюють, що кожна людина бере зобов′язання та несе відповідальність, що притаманні активному громадянству на місцевому чи національному рівнях.

Використані джерела:

Додаток 1. Загальна декларація прав людини. 

Додаток 2. Стрічка часу від заснування Київської Русі до сучасності.

Додаток 3. Ілюстрації з даної теми. 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 2-3 груп, де можуть зручно працювати учні/учениці. Матеріали: фліпчарт з магнітами та фломастером.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда