TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Творчий інсайт

Учні/учениці під час підготовки до усного опису картини працюють у парах і групах, обмінюючись емоціями й ідеями, шукають творчі інсайти та презентують власні напрацювання однокласникам/однокласницям. Творчі інсайти допомагають учнівству розвивати свою особистість, поглиблювати знання, покращити критичне мислення, розкрити потенціал у висловлюванні власних ідей і думок перед іншими та стати впевненими. Коли учні/учениці переживають творчий інсайт, вони отримують нові ідеї, глибше розуміння або несподівані зв'язки, що сприяє розширенню знань і поглядів на світ. 

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Ліцей №1 Долинської міської ради"
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Розвиток мовлення: усний опис картини
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Використовує твори мистецтва як засіб комунікації з іншими особами [6 МОВ 4.2.3]

Може висловити власну думку.

Критерії успіху для учнів / учениць: Взаємодію з іншими учнями/ученицями, використовуючи твір мистецтва для створення власного тексту, зокрема художнього; використовую вільний запис асоціацій; створюю усний опис картини; використовую ідеї інших учнів/учениць на засадах академічної доброчесності
Тривалість вправи: 25 хв
Інструкція для проведення вправи:

Запропонуйте учням/ученицям попрацювати за такими кроками:

Крок 1. Розгляньте картину (Додаток 1). 

 • Що ви відчували, коли переглядали картину?

Сформулюйте та запишіть маркерами на стрічці паперу одну асоціацію на основі вражень від картини у формі якісного прикметника. Прикріпіть на асоціації на дошку, щоб утворилася хмара слів. Слова, що повторюються, розмістіть вертикально (одне під одним). Зверніть увагу на те, які прикметники найбільше і які найменше повторювалися. Назвіть асоціації, що були для вас відкриттям. 

Крок 2.  Об’єднайтеся в пари із сусідом/сусідкою по парті, ознайомтеся зі змістом понять у “Словничку до вправи” (Додаток 2) й обміняйтеся думками, як ця інформація допомогла вам зрозуміти задум автора? 

Крок 3. Об’єднайтеся в групи по 4 особи, які найближче знаходяться біля вас. Уявіть себе одним із елементів картини й обміняйтеся думками про те, де ви знаходитесь, що побачили (кольори, простір, настрій, відчуття)? Оформте ваші спостереження у спільну схему “Мапа думок” (Додаток 3). 

Крок 4. Складіть індивідуально усний опис картини за інструкцією та кроками опису картини (Додаток 4). Презентуйте іншим учасникам/учасницям своєї  групи вашу роботу. 

Дебрифінг

 • Який настрій у вас після виконання вправи?
 • Які кроки у вправі допомагали вам виконати завдання?
 • Як саме допомогли вам ідеї однокласників/однокласниць під час роботи над складанням усного опису? 
 • Чому важливо називати авторів висловлювань, які ми використовуємо?
 • Які навички ви вдосконалили під час виконання вправи?  
 • Які відкриття ви знайшли для себе, виконуючи завдання? 

 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Пушкарьова Т.О., Сидоров Д.А. Інсайт-навчання. Посібник з розвитку творчого мислення, с. 5.

Посібник «Навчаємо демократії» (том 1):  Ресурсні матеріали для учнів Інструмент 7: Інтерпретація зображень, стор. 148 – 149.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Мультимедійний проєктор. Паперові стрічки для запису асоціацій, маркери.
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Вправа проводиться в Zoom. Учитель пропонує учням/ученицям виконати завдання в Genially, Mentimeter, Jamboard;  обговорення картини відбувається в  кімнатах Zoom. Завдання для учнів.

 1. Крок 1. Перейдіть за посиланням в застосунок Genially. Розгляньте картину. У Mentimeter (слайд 1) поділіться асоціаціями на основі вражень від картини у формі якісних прикметників.
 2. Крок 2. Поверніться в застосунок Genially. Ознайомтеся зі змістом понять в активних віконечках 1, 2 застосунку. 
 3. Крок 3. Перейдіть у кімнати Zoom (групи формує вчитель залежно від кількості дітей у класі) та виконайте завдання: 
 • уявіть себе  одним з елементів картини й обміняйтеся думками про те, де ви знаходитесь, що побачили (кольори, простір, настрій, відчуття)? 
 • Складіть та продемонструйте усний опис картини за інструкціями 3, 4 в Genially.  

Запропонуйте всім учасникам після повернення повернутися у спільну кімнату для дебрифінгу в Mentimeter (слайди 2, 3) або на дошці Jamboard.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда