TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

У чужій шкурі

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має власну думку на певні питання або проблеми. Учасники/учасниці, прийнявши позицію іншої людини, вчаться сприймати різноманіття поглядів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Великоновосілківська ЗОШ № 2 Великоновосілківської районної ради Донецької області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького ( урок узагальнення)
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сприяти формуванню толерантного ставлення до протилежної позиції, думок інших людей.
Ключова складова громадянської компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • уміє визначати причини та наслідки: Національно-визвольної війни українського народу, укладення українсько-московського договору 1654 р., утворення українсько-шведсько-трансильванського союзу;
  • аналізує відносини Війська Запорозького з державами-сусідами;
  • обґрунтовує власні судження про державотворчу та військово-політичну діяльність Богдана Хмельницького, його сподвижників.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправу краще проводити під час уроку узагальнення з теми “ Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького”.

  1. Аналізуючи наслідки Національно-визвольної війни, перемоги та поразки, озвучте твердження (бажано розмістити на екрані прєктора або на ватмані, щоб учні/учениці мали можливість бачити його протягом роботи над ним): “Богдан Хмельницький правильно обрав собі союзника Московську державу у 1654 р.”.
  2. Попросіть учнів/учениць упродовж однієї хвилини прийняти рішення, після чого попросіть дітей зайняти позицію відповідно до своїх переконань: праворуч від вчителя/-ьки - "Згоден/згодена", лівопуч - "Не згоден/не згодна".
  3. Після того, як учні/учениці зайняли місця, запропонуйте дітям помінятися позиціями, тобто відчути себе в іншій шкурі: якщо група учнів/учениць займала позицію “Згоден/згодна” - тепер приймає позицію “Не згоден/не згодна” і навпаки. Поясніть, що групам потрібно навести аргументи за ту позицію, в якій вони тепер опинились (5 хвилин). Можна надати учням/ученицям аркуші (ватман) для роботи, де вони позначатимуть свої аргументи.
  4. Запросіть спікерів/-ок представити роботу групи.
  5. Після виступу спікерів надайте учням/ученицям 1-2 хвилини для коментарів або зауважень.
  6. Коли всі бажаючі учні/учениці висловили позицію, проведіть обговорення:
  • Про що свідчить те, що ви знаходитись по різні сторони?
  • Коли ви змушені були зайняти позицію, яка не відповідає особисто вашій, що ви відчули?
  • Наведіть приклади з життя, коли вам потрібно було прийняти позицію іншої людини або іншу думку? Як ви себе почували?
  • Вам хотілося змінити власну позицію, коли ви почули аргументи протилежної точки зору? Якщо так, то учні/учениці можуть перейти на інший бік.
  • Чи можливо на це історичне питання відповісти однозначно?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що люди живуть у різноманітті думок, важливо мати власну точку зору, але необхідно поважати думку інших.

Використані джерела:

Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (ст. 56).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші А5, проєктор або ватман.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда