TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

“У нас діють правила!?”

Вправа спрямована на розуміння дітьми важливості встановлення конкретних правил щодо їх взаємодії під час уроків фізичної культури. За принципом проведення виборів в Україні, вони будуть пропонувати та голосувати за правила, котрі допоможуть їм ефективно та толерантно взаємодіяти, дотримуючись принципів Fair Play (чесна гра)

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”
Освітня галузь: Фізкультурна
Предмет: Фізична культура
Тема уроку/години спілкування: Права, обов’язки, соціальні ролі учасників рухової (спортивно-ігрової) діяльності. Характерні особливості співпраці учасників у процесі рухової (спортивно-ігрової) діяльності Значення взаємодопомоги і співпраці між учасниками рухової (спортивно-ігрової) діяльності Етичні норми взаємодії і співпраці учасників рухової (спортивно-ігрової) діяльності Олімпійський принцип Fair Play («чесна гра»). Про необхідність повагидо суперника, суддів, уболівальників, здобуття перемоги завдяки наполегливим тренуванням, а не за будь-яку ціну та ін. (Модельна програма “ФК 5-6 кл”)
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

ДСБСО: 

пояснює значення правил “чесної гри” під час виконання фізичних вправ, у спортивно-ігровій та змагальній діяльності; дотримується цих правил 

[6 ФІО 1.5.1]

Модельна програма “ФК 5-6 класи”:

знає про важливість дотримуватися етичних норм у руховій діяльності пояснює важливість правил «чесної гри» стосовно себе та інших під час виконання фізичних вправ, у спортивно-ігровій та змагальній діяльності (очікуваний результат)

КДК:

Стверджує, що школа має вчити учнів демократії та як діяти громадянам в умовах демократії (код 301, №12)

Стверджує, що демократію слід завжди захищати та поважати як важливу основу для спільної діяльності з іншими людьми у суспільстві (код 308)

Критерії успіху для учнів / учениць: я беру участь у створенні правил чесної гри; я пропоную свої правила для обговорення; я обґрунтовую свою позицію щодо запропонованих правил; я слухаю пропозиції своїх однокласників і однокласниць і намагаюся зрозуміти, чому вони для них важливі; я беру участь у голосуванні за правила, навіть у тому випадку, коли вони мені не подобаються; пропоную варіанти дій при порушенні правил; дотримуюсь правил “чесної гри”
Тривалість вправи: 30
Інструкція для проведення вправи:
  • Перед проведенням вправи запитайте дітей чи ходили вони коли-небудь з батьками або іншими особами на вибори? Як відбувався процес виборів? Далі пропонує схожим способом провести вправу, на якій вони будуть пропонувати та голосувати за правила їх взаємодії на уроках фізичної культури впродовж семестру (чи року, або в рамках конкретних змагань/фізкультурно-оздоровчого заходу тощо).
  • Об'єднайте дітей у 3 групи (відповідно до кількості дітей у класі), наприклад за принципом гілок влади: законодавча, виконавча, судова або оберіть інший спосіб обєднання у групи. Під час роботи в групах діти та вчитель сидять в колах на підлозі
  • Запропонуйте групі обговорити правила Fair Play та згенерувати 3 правила від себе. Правила зобразити у вигляді  малюнку /схеми/ інфографіки. Одне правило - одне зображення. Правила не повинні повторюватись.
  • Один представник від групи презентує правила своєї групи. Вішає їх на стіні. 
  • Після презентації усіх правил проведіть голосування. Кожен учень голосує за ті правила, які важливі особисто для нього/неї.
  • Після голосування змініть склад груп: у групах обговорюють варіанти дій при порушенні правил. Умова: ці дії не повинні порушувати права жодної дитини (Додаток 2).
  • Проведіть процедуру домовленості щодо спільних Домовляються про спільні дії при порушенні прийнятих правил.

Дебрифінг:

  1. Як Ви себе почували у ролі “правилотворців”? 
  2. Для чого  люди встановлюють певні правила? Чому, на Вашу думку, важливо дотримуватись правил? 
  3. Чи завжди правила, за якими Вам доводиться діяти, подобаються Вам (наведіть приклад тих правил) і що робити, якщо правила не подобаються?
  4. Як правила Fair Play можна використовувати у Вашому повсякденному житті?

Діти, що за станом здоров'я належать до спеціальної медичної групи або ті, що мають тимчасові обмеження до фізичної активності оформляють правила у вигляді плакату. АБО оформлення правил може бути груповим домашнім завданням на наступний урок.

Плакат вішається в полі зору учнів та у разі потреби під час занять до нього звертається увага.

Використані джерела:

Матеріали тренінгу “Учнівське самоврядування - школа демократії”.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток для об'єднання в групи. Конвенція ООН про права дитини. Рефлексійний кубик для дебрифінгу в кінці вправи, папір А4, плакат, маркери
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда