TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Участь у політиці

У вправі учні та учениці розігрують розмову, в якій йдеться про різний досвід участі громадян/громадянок у житті громади. Вправа спрямована на розуміння переваг участі людей у роботі уряду, ухвалення рішень суспільно-політичного значення.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний навчальний заклад “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів”
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Пряма й непряма мова
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Імітація ситуації для розуміння важливості участі у подіях суспільно-політичного життя
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень\учениця:

- пояснює поняття «пряма й непряма мова» як способи передавання чужого мовлення;

- усвідомлює виражальні можливості речень із прямою й непрямою мовою.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Запросіть за бажанням 4 дітей, які будуть розігрувати рольову гру.

2. Поясніть, що вони мають розіграти розмову між чотирма новоприбулими громадянами/-ками, які приїхали до новоствореної країни і прагнуть побудувати нове суспільство. Є всі можливості для створення хорошого уряду, але у кожного/-ї є свій досвід життя.

Розмова чотирьох новоприбулих громадян/-ок (Додаток "Ролі")

Громадянин/-ка 1: «Там, звідки я приїхав/-ла, ніхто дуже не турбувався про політику та уряд. Ми завжди були зайняті нашим щоденним життям. Отже, тут я, напевне, також не захочу турбуватися про політику».

Громадянин/-ка 2: «Так само це відбувається у нашій країні… Та я ніколи, справді, не розумів/-ла, що відбувається між політиками. Вони зробили так, що це виглядає дуже складно і дуже заплутано, щоб ми навіть не намагалися зрозуміти».

Громадянин/-ка 3: «У нашій країні все було по-іншому. Ми намагалися, але люди, які мали владу, не дозволили б нам брати в цьому участь, нас би залякали, якби ми спробували. Отже, зрештою ми залишили спроби участі у політиці та управлінні».

Громадянин/-ка 4: «У моїй країні були вибори, та наші політики/-ні обіцяли нам хороший уряд. Але це не стало реальністю. Політики/-ні використовували уряд для того, щоб збагатитися. Усі політики/-ні корумповані».

3. Проведіть обговорення за такими питаннями:

  • Використовуючи непряму мову проговоріть, які основні чотири точки зору висловлено громадянами/-ками щодо участі у суспільно-політичному житті? Чи ви погоджуєтеся? Чому так або чому ні?
  • Що втратять четверо громадян/-ок, якщо не будуть брати участі у суспільно-політичному житті?
  • Які переваги, на вашу думку, особи отримують від участі у суспільно-політичному житті країни, громади?
  • Які переваги, на вашу думку, отримає нова країна від участі людей у суспільно-політичному житті?
  • Які можливі ризики або втрати пов’язані з тим, що будь-хто ухвалює рішення щодо участі у суспільно-політичному житті?
  • Зважуючи переваги та ризики, як ви вважаєте, наскільки доцільно брати участь у суспільно-політичному житті країни, регіону, міста, громади?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що уряд впливає на життя людей багатьма способами. Шляхом участі в роботі уряду люди можуть мати голос під час ухвалення рішень. Якщо люди ухвалюють рішення не брати участі у суспільно-політичному житті, вони не матимуть права голосу в ухваленні цих рішень.

Використані джерела:

Навчання демократії: збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини / Р. Голлоб, П. Крапф. – Пер. з англ. та адаптація Н. Г. Протасової. Том VІ («Чи повинні ми брати участь у політиці?», с. 70).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда