TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Увага, ми все бачимо

Вправа передбачає розвиток в учнів активної участі в житті громади, усвідомлення відповідальності за навколишнє середовище, дбайливе ставлення до одягу

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Технологія догляду за одягом
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Усвідомлення учнями відповідальності за навколишнє середовище; прагнення до дбайливого ставлення до одягу, активна участь у житті громади, у тому числі з екологічних питань.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Доглядає за одягом, взуттям та дотримується відповідних санітарно-гігієнічних вимог

Усвідомлює важливість догляду за одягом та взуттям.

Критично ставиться до використання одягу та взуття в залежності від санітарно-гігієнічних вимог

Тривалість вправи: 15 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Вчитель пояснює групі, що будемо розглядати питання про одяг, який вони купують, та соціальні, економічні і природоохоронні наслідки їхнього вибору. Пропонує учням подивитися на ярлики на їхніх футболках та светрах, щоб дізнатися, де вони були виготовлені та з якого матеріалу. Скільки вони коштують? (запис на дошці з переліком країн та цін). - Як ви вважаєте, гроші є єдиним фактом, що має братися до уваги? Учні отримують інформаційні листки та ознайомлюються з ними.

Обговорення:

• Наскільки важливими, на вашу думку, є соціальні, економічні та природоохоронні витрати? Чи є одне більш важливим за інше?

• Проаналізуйте, яку шкоду пестициди та інші токсини завдають навколишньому середовищу.

• Що ви тепер думаєте про купівлю футболок?

• Що ви можете зробити проти порушень?

• Які ідеї ви хотіли б реалізувати в своїй школі, громаді?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Відповідальність кожного за навколишнє середовище; дбайливе ставлення до одягу, прагнення розпочати у своїй місцевості кампанію з метою підвищення обізнаності серед однолітків та привернення уваги громадськості до економного використання ресурсів, впливу токсинів на навколишнє середовище.

Використані джерела:

Вправа "Увага, ми все бачимо!", Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 294–298.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда