TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Учимося разом

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має право на повагу, право висловити свою думку. Учні/учениці, вчаться здобувати знання і приходити до спільного рішення у груповій взаємодії. Учасники/учасниці, базуючись на фактах, створюють узагальнену табличку, що висвітлює культурні здобутки періоду

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська СЗОШ №2 з поглибленим вивченням економіки і права
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Культура Русі-України наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Навчитися працювати в команді, вивчаючи культурні здобутки Київської Русі
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може зіставити політичний устрій і соціальний розвиток руського та західноєвропейських суспільств в ХІ ст.;

- може охарактеризувати господарське та суспільне життя населення Русі в Х–ХІ ст.;

- може розпізнавати пам’ятки архітектури з часів Київської держави (Русі-України).

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднайте учнів/учениць класу у малі групи по 5-6 дітей. Дайте параграф підручника "Культура Русі-України наприкінці Х – у першій половині ХІ ст." на спільне опрацювання. 
  2. Поясніть, що, опрацювавши текст параграфа, учні/учениці мають спільними зусиллями кожної команди напрацювати узагальнену табличку про культурні здобутки Київської Русі (перша колонка - “У якій сфері”, друга - “Надбання/досягнення”, третя - “Відомі приклади”). Наголосіть на тому, що, розпочинаючи роботу в команді, доречно розподілити між собою підпункти параграфа, враховуючи індивідуальні знання і навички з кожної підтеми. Порадьте дітям, працюючи над підтемою в парі, спільно виокремити напрямок, здобутки і відомі їм приклади. Після такої роботи діти мають об'єднатися своєю командою і обрати спікера/-ку, який/-а презентуватиме напрацювання з підтеми. Для більшої ефективності і продуктивної роботи можна дати цей параграф напередодні додому для ознайомлення.
  3. По завершенню групової роботи запросіть кожну команду презентувати свою табличку. Під час презентацій створюйте єдину узагальнену таблицю на дошці.
  4. Проведіть обговорення. Питання для дебрифінгу:
  • Висловіть ваше ставлення до такого способу отримання знань.
  • Оцініть власну ефективність роботи в групі та ефективність роботи групи.
  • Наскільки вам вдалося реалізувати себе в даній роботі?
  • Що, на вашу думку, варто скоригувати в такій формі взаємодії?
  • Чому було легко/важко опрацьовувати матеріал?
  • Як ви справлялися з різними думками щодо здобутків в одній сфері?
  • Наскільки відповідають напрацювання вашої групи тим здобуткам у сфері культури, що ми спільно прописали на дошці?
  • Які ваші особисті якості сприяли ефективній і злагодженій роботі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють,що ефективність і результативність роботи залежить від бажання та вміння кожного/-ї учасника/-ці команди співпрацювати. Діти усвідомлюють, що особистість повинна мати такі якості: відповідальність, наполегливість, самоорганізацію, дисципліну, уважність, упевненість, які потрібно постійно розвивати. 

Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 5 груп або стоять навколо 5 столів. Матеріали: папір А4 (2 аркуші на групу), ручки кулькові (1 на кожну групу).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда