TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Візія

Вправа спрямована на формування усвідомлення важливості прав людини у державі та повсякденному житті її громадян/-ок.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: П'ЯДИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІМЕНІ СТЕПАНА МЕЛЬНИЧУКА П'ЯДИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КОЛОМИЙСЬКОГО РАЙОНУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Правознавство
Тема уроку/години спілкування: Які права, свободи й обов’язки мають громадяни/громадянки України
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сприяти усвідомленню важливості прав людини у повсякденному житті, державі.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння самостійно вчитися, Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- усвідомлює важливість прав людини у повсякденному житті;

- розуміє і поважає права і свободи людини;

- пояснює власну позицію щодо прав людини;

- усвідомлює, що права людини є основою для кожної людини, щоб жити гідно.

Тривалість вправи: 15-20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

 Якщо всі громадяни не будуть діяти узгоджено, щоб домогтися дотримання прав людини поруч із своїм будинком, навряд чи у великому світі відбудуться зміни

                           Елеонора Рузвельт

1. Напишіть на дошці посередині ВІЗІЯ.

2. З’ясуйте, як учні/учениці розуміють поняття "візія"? Вислухавши дітей, надайте інформацію щодо його тлумачення (Візія - це комплексне уявлення про щось, когось (особливо про майбутнє, наміри, плани тощо); бачення. Створення візії – це позитивна напруга, яка створює і розвиває, дає наснагу на здійснення переходу від сучасних реалій до кращого майбутнього).

3. Запишіть спочатку одне питання на навчальній дошці для візії (мозкового штурму), а згодом - інше.

  • Запишіть у першій колонці: «Що буде, якщо у державі не дотримуватимуться прав людини?». Роздайте учням/ученицям скорочений список статей та невеличкі папірці (наприклад, стікери) та попросіть їх записують свої ідеї та прикріпити папірці на дошці під питанням. 
  • Запишіть у другій колонці: «Що потрібно, щоб прав людини дотримувалися?». Попросіть учнів/учениць записати свої ідеї на стікерах та прикріпити їх на дошці під питанням.

4. Перегляньте записані відповіді та попросіть прокоментувати кожну з них.

5. Підсумуйте всі отримані відповіді, пропозиції і переходьте до дискусії або обговорення. Скористайтеся такими запитаннями для обговорення:

  • Що ви відчували під час виконання цієї роботи?
  • Як вам працювалося?
  • Над яким питанням було важче працювати? Чому?
  • Навіщо потрібні права людини?
  • Які висновки про права людини можна зробити?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що права людини є невід’ємними, людину не можна позбавити їх, за винятком рідкісних випадків і, відповідно, належної правової процедури. Так, наприклад, право на свободу може бути обмежене, якщо людина в судовому порядку визнана винною в скоєнні злочину.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Рамка компетентностей для культури демократії : у 3 т. / Рада Європи. -  Європейський центр ім. Верґеланда, 2018. – Т. 2 : Дескриптори компетентностей для культури демократії. – 62 с.
  • Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с.
  • КОМПАС — Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді - Рада Європи. - 2012 р.
  • Навчальна програма з основ правознавства для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  • Європейська конвенція про захист прав і основоположних свобод з поправками, відповідно до положень Протоколу № 14 (CETS no. 194), з дати набуття ним чинності 1 червня 2010 року.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Скорочений список статей Європейської Конвенції про захист прав людини (для кожної дитини), стікери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда