TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Усі рівні – всі різні

Вправа складається з роботи з текстами цитат, аналізу та обговоення, звернення до власного досвіду та вироблення пропозицій як протидіяти впливу упередженості. Вправа сприяє підведенню до розуміння рівності усіх людей незалежно від їх особливостей.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: НПУ імені М. П. Драгоманова
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Африка (населення)
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Пояснити, що всі люди є рівними, а упередженість – це негативне явище, яке заважає відкритій взаємодії та спілкуванню між людьми.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Аналітичне та критичне мислення, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- поважає представників інших расових, національних та етнічних груп;

- усвідомлює негативний вплив упереджень.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Зачитайте учням та ученицям дві цитати (паралельно продемонструйте їх на слайді або запишіть на дошці чи фліпчарті): «Усі люди на землі – від сходу до заходу, від півночі до півдня – складають єдину групу; (вони) відрізняються за трьома основними ознаками: поведінка, зовнішність і мова», «Ті люди, які живуть на крайній півночі (Європи), страждають від того, що вони знаходяться занадто далеко від сонця. Їх повітря холодне і небо хмарне. Тому їхній темперамент холодний, а їхня поведінка є грубою. В результаті їхні тіла стали незвичайними, шкіра стала білою, а волосся звисає донизу. Вони втратили гостроту розуму і гостроту сприйняття. Їх здолали неосвіченість і лінощі, вони вражені безсиллям і тупістю».
Прокоментуйте, що автор Саїд Аль Андалусі – відомий науковець із міста Кордова (зараз це Іспанія), який жив у 1029–1070 роках; уславився своєю мудрістю і знаннями. Слід пам’ятати, що для автора центром «цивілізації» того часу був басейн Середземного моря, а особливо Арабські королівства навколо нього. Наука не була настільки розвинута на Півночі, як Саїд називає Північну Європу, у порівнянні з арабським світом, Персією, Китаєм та Індією).

2. Об’єднайте дітей у трійки і попросіть їх дати відповідь на такі питання:

• Що каже текст про автора?

• Чому автор описує людей з Північної Європи таким чином?

• Чому автори пишуть такі тексти?

3. Запросіть по одному/-ій представнику/-ці  трійки представити результат.

4. Проведіть обговорення:

• Чи можете ви навести приклади людей, які засуджували інших?

• Які бувають наслідки з того, що людей не цінують за те, якими вони є, а звертають увагу на їхнє походження чи місце проживання та зневажливо ставляться через цей фактор?

• Що ми маємо зробити, щоб протистояти впливу упередженості?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють, що до людей не можна упереджено ставитися у залежності від ареалу їх проживання, кольору шкіри, волосся, розрізу очей, рівня освіченості чи інших якостей. Відкритість і толерантне ставлення без упереджень – це речі, які є цінними для спілкування та взаємодії між людьми.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 112–114.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда