ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

ВСІ РІВНІ – ВСІ РІЗНІ

Вправа сприяє усвідомленню, щодо географічного простору європейських країн, їх кордонів, економічного розвитку та культури.

Учні, базуючись на фактах, досвіді висвітлюють європейські демократичні цінності, знаходять їх взаємозв’язок з розвитком людства та економіки.

П.І.Б. автора: Чигирина Марина Геннадіївна
E-mail автора: cigirinamarina435@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський педагогічний ліцей Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Країни Європи: Велика Британія. Франція.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Розвинути вміння читати інформацію критично і самостійно; формувати навички висловлювання та відстоювання власної думки, співпраці, уміння працювати на результат, досягати компромісів; поглибити розуміння зв’язків демократичних цінностей з розвитком економіки країни.
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця знає та критично розуміє  передумови, що лежать в основі бачення світу. Може оцінити вплив суспільства на природне середовище, наприклад, з погляду зростання населення, його розвитку, споживання ресурсів.

Навчальні результати з програми навчання:

Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами у рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

На дошці написані два речення:

 1. Велика Британія: особливості географічного положення, культура, економіка.
 2. Франція: особливості географічного положення, культура, економіка.
 1. Учитель роздає кожному учню інформаційний лист, у якому написані два речення, що на дошці. Потім інформує учнів, що наступна діяльність є свого роду перевіркою, але її метою є не встановити, хто правий, а хто помилився, це лише відправна точка для початку розмови. Для заповнення інформаційного листа дозволяється користуватися географічними атласами. 
 2. Потім попросіть кожного учасника визначити:

- Які ознаки схожості та відмінності в економічному розвитку Великої Британії та Франції?

- Що означає співдружність націй?

 1. Коли все буде готово, об’єднайте учасників у малі групи по три людини. Дайте 20 хвилин часу на обговорення та аналіз їх індивідуального вибору. Вони повинні подумати над наступними питаннями і дати колективну відповідь:
 • • Чому вони віддали перевагу одній відповіді серед усіх інших?
 • • На яких цінностях ґрунтується цивілізація даних країн?
 • • Які культурні зв’язки існують між країнами?

4. Коли групи закінчать роботу, учитель збирає відповіді на питання від кожної групи. Потім пропонує групам викласти причини, які привели їх до такого вибору.

Дебрифінг:

 • Чи носять європейські демократичні цінності: автономія особистості, парламентаризм,  основні права  людини і  громадянина - універсальний характер? 
 • На яких цінностях ґрунтується азійська цивілізація, у чому є відмінності та спільне, що вплинуло  на це? 
 • З чим пов’язано становлення демократичних цінностей?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлять важливі критерії географічних закономірностей між країнами; зрозуміють, що брати на себе відповідальність означає вирішувати дилеми: збирати інформацію, аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення.

Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас» («Всі рівні – всі різні», с.112-114).

Посилання: https://www.coe.int/uk/web/compass/45

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 7 груп. Географічні атласи. Набір карток для поділу на групи. Рефлексійний кубик для дебрифінгу в кінці вправи. Папір А4 (3 аркуші на групу різного кольору.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2021 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда